Menu

این وینیسیوس واقعی است، من باعث پیشرفتش شدم | ورزش3

این وینیسیوس واقعی است، من باعث پیشرفتش شدم | ورزش3
ورزش3

کریم بنزما معقد است او نقش به سزایی در پیشرفت وینیسیوس داشته است.

به گزارش "ورزش سه"، کریم بنزما از سال 2018 و با جدایی رونالدو از رئال تبدیل به ستاره این تیم شد. بار اصلی خط حمله رئال روی دوش کریم بود و او هم توانسته از این مسئولیت با سربلندی خارج شود. کریم بهترین گلزن رئال در سه سال اخیر بوده و سال 2021 با وجود اینکه برای او با افتخار تیمی همراه نبود ولی توانست رتبه چهارم را در فهرست فرانس فوتبال کسب کند و دو روز پیش نیز مرد سال فوتبال فرانسه شد.

کریم فصل جاری آقای گل لالیگاست و نقش او در صدرنشینی رئال در لالیگا و لیگ قهرمانان نیز انکار نشدنی است. کریم چهارشنبه شب یکی از سه گل رئال را وارد دروازه بارسا کرد تا کهکشانی ها به فینال سوپرکاپ اسپانیا برسند.

امسال زوج بنزما و وینسیوس بهترین زوج فوتبال اسپانیا بوده و چه در امر گلزنی و چه گل‌سازی بدون رقیب هستند. این در حالی است که سال گذشته بین دو نیمه بازی رئال و گلادباخ، مکالمه بنزما و مندی در مورد وینیسیوس جنجالی شده بود. کریم به مندی تاکید می کرد که به وینیسیوس پاس ندهد. یک سال بعد همه چیز عوض شده و این دو به درک متقابل فوق العاده ای رسیده اند.

بنزما در مصاحبه با فرانس فوتبال و در مورد وینیسیوس گفت:« متاسفانه خیلی ها  فقط آن گفت و گوی من و مندی در مورد وینسیوس را یادآور می شوند. می دانم که چه نقشی در پیشرفت وینی داشته ام و این را باید از خودش نیز سوال کنید. وینی دیگر بازیکن سال گذشته نیست. او الان کارهایی انجام می دهد که می توانست یکی دو سال قبل هم انجام دهد. وینی بسیار جوان است ولی کیفیت خیلی بالایی دارد. من همیشه می دانستم سقف توانایی های او خیلی بالاتر است. در زمین با وینی صحبت می کنم و همیشه از او خواسته ام که سرش را بالا بگیرد، نگاه کند و یاد بگیرد. اینکه باری به هر جهت سانتر نکند و بداند چطور شوت بزند و ضرباتش به توپ به قصد گلزنی باشد. گاهی شاید فریاد هم بزنم ولی او می داند که همه چیز برای صلاح خودش است. وینی شروع به یادگیری کرد و الان همان بازیکنی است که همه دوست دارند. این وینیسیوس واقعی است.»

کریم درباره وضعیت خود گفت:« درست است که من گل های بیشتری به ثمر رسانده ام اما سبک بازی ام تغییری نکرده است. من همان بازیکن سابق هستم. شما کمتر به نمایش یک بازیکن نگاه می کنید و تنها آمار گلزنی برایتان ارزش دارد. من گاهی اوقات خوب بازی نمی کنم اما چون گل می زنم انتقاد نمی کنید و برعکس آن هم زیاد اتفاق می افتد.

من چنین تفکری را دوست ندارم. فوتبال روز به روز در حال پیشرفت است و سخت تر از قبل شده است. در فوتبال امروز تنها به آمار گلزنی توجه می شود. من وقتی فوتبال بازی می کنم به فوتبال احترام خواهم گذاشت به طوریکه تنها وقتی شوت می زنم که زاویه مناسب و شرایط آن وجود داشته باشد. قطعا وقتی هم تیمی در شرایط بهتر باشد به او پاس می دهم و این تفکر من است. هر کسی تفکری در فوتبال دارد. من بسیار دوست دارم که برای بهتر شدن هم تیمی هایم تلاش کنم.»

مهاجم فرانسوی رئال مادرید درباره اینکه از بازی کنار کدام بازیکنان لذت برده، گفت:« به طور حتم کریستیانو رونالدو. اوزیل، جونینیو(لیون) و البته زیدان در تمرینات. اینها بازیکنانی تکنیکی هستند که می‌توانید توپ را به آنها بدهید و از آنها توپ بگیرید. زیدان می‌خواست من یک تمام‌کننده تمام عیار باشم و گل‌های زیادی بزنم و حالا همان بازیکنی شده‌ام که او می‌خواست.

 وقتی رونالدو برای رئال مادرید بازی می‌کرد، او 50 تا 60 گل در سال برای تیم به ثمر می‌رساند، بنابراین باید خودمان را با واقعیت جدایی او وفق می‌دادیم. وقتی رونالدو رفت، این بستگی به من داشت که گلزنی کنم و پاس‌گل بدهم.»