Menu

توییتر: قابلیت آزمایشی جدید برای کاربران iOS

توییتر: قابلیت آزمایشی جدید برای کاربران iOS
تک فارس

به منظور کاهش انتشار اطلاعات نادرست و ترغیب مردم به خواندن مطالب قبل از توییت کردن آنها، توییتر قابلیت خواندن قبل از پست کردن را تابستان امسال بر روی نسخه اندروید آزمایش کرد و حالا شروع به تست این قابلیت برای کاربران iOS کرده است.

آیا واقعا می‌خواهید توییتی را بازتوییت کنید؟

به‌دنبال نتایج دلگرم کننده‌ای که از آزمایش به‌دست آمده، توییتر اخیرا اعلام کرد قصد دارد تا این آزمایش را توسط کاربران iOS نیز انجام دهد. کسانی که در این آزمایش حضور دارند در صورت بازتوییت یا نقل قول یک توییت بدون باز کردن لینک آن، ابتدا با سوال آیا می‌خواهند آن را ابتدا باز کنند روبرو می‌شوند.

به گفته توییتر این ویژگی منجر به افزایش قابل توجه تعداد افرادی می‌شود که پست مورد نظر را می‌خوانند. به‌طور مثال باز کردن کامل پست پس از دیدن سوال توسط کاربران اندروید ۴۰ درصد افزایش پیدا کرده است. به همین ترتیب میزان افرادی که محتوای پیوند داده شده را قبل از توییت مجدد مطالعه می‌کنند نیز ۳۳ درصد افزایش پیدا کرده است. حتی در برخی موارد کاربران پس از مطالعه محتوا، از بازتوییت آن خودداری کرده‌اند. فعلا این سوال در مورد انواع مطالب انجام می‌شود و تنها مختص به اخبار غلط و جعلی نمی‌باشد.