Menu

گوگل درحال ایجاد تیم امنیتی برای رفع مشکلات نرم‌افزارهای حساس است

گوگل درحال ایجاد تیم امنیتی برای رفع مشکلات نرم‌افزارهای حساس است
تک فارس

دنیای نرم‌افزار و سیستم‌عامل‌ها همیشه پر از مشکالات زیادی بوده است. این اشکالات در بسیاری از موارد اهمیت چندانی ندارند اما وقتی یک باگ نرم‌افزاری یا وجود حفره‌ای در سیستم‌عامل یا مرورگر اتفاق می‌افتد، امنیت کاربران را به خطر می‌اندازد و ممکن است آن‌ها را نسبت به کل سیستم حساس و یا بدبین کند.

در همین راستا و برای جلوگیری از اتفاقات این‌چنینی، گوگل درحال به‌وجود آوردن تیمی است که وظیفه آن پیدا کردن باگ‌ها و مشکلات نرم‌افزاری است. شاید روی کاغذ به‌نظر برسد که این اتفاق خیلی وقت پیش باید به‌وقوع می‌پیوست اما وجود چنین تیمی که مخصوصا روی باگ‌های سیستم‌عامل و نرم‌افزار کار کند، سرعت پیداکردن مشکلات نرم‌افزاری و حل آن را سریع‌تر می‌کند.

برای رسیدن به این مهم، گوگل لیستی از شغل‌های موردنظر را منتشر کرده است و به دنبال متخصصان و مهندسان در رشته مهندسی مدیریت و امنیت است. این افراد و رییس آن بعدا مسئولیت ایجاد تیمی را خواهند داشت که برنامه‌های بسیار حساس ثالث را بررسی کرده و مشکلات آن را پیدا خواهد کرد، مانند برنامه‌هایی مرتبط با بانک‌ها و پرداخت‌های آنلاین و یا ره‌گیری کووید ۱۹ و … .

به‌علاوه، گوگل در این درخواست کار خود بیان کرده است که کار این تیم صرفا پیدا کردن مشکلات نیست و باید برای حل آن‌ها نیز چاره‌ای بیندیشند و آن را درست کنند. همچنین گوگل می‌خواهد که مشکلات مرتبط با برنامه‌های خود و هرچه که مربوط به پلی استور هست را نیز پیدا کند تا سازندگان و توسعه‌دهندگان ثالث بتوانند راحت‌تر و ایمن‌تر برنامه‌های خود را منتشر کنند.

در نهایت، این‌کار کل اکوسیستم آندروید را ایمن‌تر و روان‌تر خواهد کرد باعث خواهد شد که کاربران تجربه‌ای به‌ مراتب بهتری را کسب کنند.