Menu

رشد بازار نیمه‌رساناها در ماه آگست ۲۰۲۰

رشد بازار نیمه‌رساناها در ماه آگست ۲۰۲۰
تک فارس

مؤسسه SIA به‌تازگی گزارشی را در خصوص رشد فروش جهانی ماه آگست نیمه‌رسانا‌ها منتشر کرده است. با استناد به این گزارش، میزان فروش این قطعات به ۳۶ میلیارد دلار رسیده است.

با استناد به TheElec، میزان رشد بازار نیمه‌رسانا‌ها در معیار سال‌به‌سال برابر با ۴٫۹ درصد است. علاوه بر این، گزارش یادشده نشان می‌دهد که از ماه جولای به بعد میزان رشد ۳٫۶ درصد است. صنعت نیمه‌رساناها برای هفتمین ماه پیاپی شاهد رشد خود است و این بازار آمریکاست که بیشترین رشد را دارد.

در آمریکا با معیار سال‌به‌سال، فروش نیمه‌رساناها ۲۳٫۶ درصد افزایش یافته و به مبلغ ۷٫۹۲ میلیارد دلار در ماه آگست رسیده است. دیگر بازارها مانند چین و اقیانوسیه نسب به بازه مشابه در سال گذشته به ترتیب ۳ و ۲٫۱ درصد رشد را تجربه کرده‌اند. البته برخلاف رشد جهانی بازار نیمه‌رساناها، فروش این قطعات در قاره اروپا ۱۰٫۱ درصد افت کرده است و در کنار آن بازار ژاپن نیز با کاهشی ۱٫۴ درصدی روبه‌رو شده است.

وقتی فروش ماه آگست را با ماه جولای مقایسه می‌کنیم، معلوم می‌شود که تمام مناطق رشد را تجربه کرده‌اند. آسیا و اقیانوسیه رشدی ۵٫۶ درصدی را به خود دیده‌اند و فروش اروپا نیز ۵٫۵ درصد افزایش یافته است. چین، آمریکا و ژاپن هم به ترتیب ۲٫۹ ، ۲٫۶ و ۱٫۵ درصد رشد را تجربه کرده‌اند. با این حال، مؤسسه SIA به‌ خاطر شرایط مبهم و غیر قابل‌ پیش‌بینی پیش رو، برای ماه‌های باقی‌مانده سال ۲۰۲۰ انتظار روندی منفی را دارد.