Menu

مدیاتک تراشه تلویزیون‌های هوشمند جدید خود را معرفی کرد

مدیاتک تراشه تلویزیون‌های هوشمند جدید خود را معرفی کرد
تک فارس

مدیا‌تک در کنار املاجیک (Amlogic) یکی دو شرکت مشهور در زمینه ساخت تراشه‌های تلویزیون‌های هوشمند است و در اکثر مدل‌های مختلف تلویزیون‌های رده‌بالا از سیلیکون‌های این شرکت تایوانی استفاده می‌شود. به‌تازگی این شرکت از تراشه جدید مخصوص تلویزیون خود با نام MT9602 رونمایی کرده است. قرار است این تراشه در تلویزیون‌های هوشمند شرکت موتورلا به‌کار گرفته شوند. این دستگاه‌ها در تاریخ ۱۸ مهرماه (October 9) وارد بازار هند می‌شوند.

تراشه جدید مدیا‌تک شامل یک پردازشگر چهار هسته‌ای با سرعت پردازش ۱٫۵GHz است که از چهار هسته ARM Cortex-A53 تشکیل شده است. در بخش گرافیک نیز از Arm Mali-G52 MC1 GPU بهره گرفته می‌شود.

با استناد به مدیاتک، محصول این شرکت می‌تواند تا ۲ گیگابایت حافظه موقت، رزولوشن ۴K و نرخ فریم ۶۰Hz پشتیبانی کند. مثل بیشتر سیلیکون‌های امروزی، تراشه جدید شرکت تایوانی از ‌استانداردهای HDR و کدهای ویدئویی زیر پشتیبانی می‌کند:

HLG, HDR10, HDR10+, Dolby Vision, AV1, AVS2, HEVC, VP9, H.264, and SHVC 4K60@10bit

در بخش اتصال، تراشه MT9602 از  ،HDMI 1.4/2.0 با HDCP 2.2 و  USB 2.0 برای صدا پشتیبانی می‌کند.

همان‌طور که پیش‌تر اشاره شد تراشه MT9602 شرکت مدیاتک در تلویزیون‌های موتورلا مورد استفاده قرار خواهد گرفت و شرکت فلیپ‌کارت این دستگاه‌ها را در کنار دیگر لوازم‌خانگی در کشور هند عرضه خواهد کرد.