Menu

مک بوک های مبتنی بر ARM اپل احتمالاً روز ۲۷ آبان معرفی می‌شوند

مک بوک های مبتنی بر ARM اپل احتمالاً روز ۲۷ آبان معرفی می‌شوند
تک فارس

اپل حدود دو ماه پیش رسماً تائید کرد که در حال کار روی اپل سیلیکون مبتنی بر ARM برای تامین قدرت مک بوک‌های جدید است. همچنین منابع مختلف تائید کرده‌اند که نخستین دستگاه مبتنی بر ARM در سال جاری میلادی معرفی خواهد شد.

اگرچه این شرکت هنوز به صورت رسمی تاریخ عرضه رسمی مک بوک مبتنی بر ARM را تائید نکرده، ولی جان پروسر (Jon Prosser) مدعی شده است که مک بوک های قدرت گرفته از اپل سیلیکون (Apple Silicon) در تاریخ سه شنبه ۲۷ آبان ماه (۱۷ نوامبر) معرفی و عرضه می‌شوند.

اگرچه اپل تائید کرده از تراشه‌های مبتنی بر ARM برای تامین قدرت مک بوک ‌های جدید خود استفاده می‌کند، ولی این شرکت همچنین اعلام کرده است که از اینتل و پردازنده‌های این شرکت نیز فاصله نمی‌گیرد. بنابراین، این احتمال نیز وجود دارد که کوپرتینویی‌ها در رویداد ۲۷ آبان (۱۷ نوامبر) خود از مک بوک های جدید به‌روز شده اینتل نیز رونمایی سازد.

طبق گزارش‌های قبلی، انتظار می‌رود که این غول فناوری مستقر در کوپرتینو، مک بوک ایر و مک بوک پرو ۱۳ اینچی را به این فناوری جدید مجهز کرده و روانه بازار سازد. مدتی پس از آن، یعنی در سه ماهه نخست سال ۲۰۲۱ میلادی، این شرکت از مک بوک های ۱۴ اینچی و ۱۶ اینچی قدرت گرفته از اپل سیلیکون مبتنی بر ARM رونمایی خواهد کرد.

انتظار می‌رود که اپل مک بوک‌های مبتنی بر ARM، عملکرد بهتری ارائه دهند و باتری آن‌ها نیز دوام بیشتری داشته باشد. همچنین پیش‌بینی می‌شود که این دستگاه‌ها نسبت به مدل‌های فعلی، قیمت ارزان‌تری داشته باشند.