Menu

باگ جدید اندروید ۱۱ نمایش تمام‌صفحه را مختل می‌کند

باگ جدید اندروید ۱۱ نمایش تمام‌صفحه را مختل می‌کند
تک فارس

اندروید ۱۱ بیش از یک ماه عمر دارد و به‌ آهستگی برای انواع دستگاه‌ها در دسترس قرار می‌گیرد. اگرچه این سیستم‌عامل جدید با قابلیت‌های جدید و بهسازی‌هایی همراه است، اما تعدادی باگ را نیز به ارمغان می‌آورد. یکی از این باگ‌های آزاردهنده امکان استفاده از تمام صفحه‌نمایش را از اپلیکیشن‌ها دریغ می‌کند.

در حال حاضر، تعدادی باگ کوچک وجود دارد که در آخرین و جدید‌ترین نسخه اندروید ظاهر می‌شوند. کنترل پر از ایراد رسانه‌ها و مشکلاتی که در زمینه عملکرد چند تکلیفی وجود دارد، بخشی از این باگ‌ها هستند. حال باگ جدیدی بازی‌های موبایلی را تحت تأثیر قرار داده است. این مشکل باعث می‌شود که نوار پایینی گوشی که شامل دکمه بازگشت و خانه است در کنار تصویر و نوار وضعیت در بالای تصویر پا بر جا بمانند و تصویر تمام صفحه را مختل کنند.

باگ جدید اندروید ۱۱ نمایش تمام‌صفحه را مختل می‌کند

این اتفاق باعث می‌شود تا تجربه کاربر مداوم نباشد و گاهی اوقات نیز منجر به ورودی‌های ناخواسته گردد. به‌طور معمول، اپلیکیشن‌هایی مانند یوتیوب و یا بازی‌هایی مانند پابجی تمام صفحه‌نمایش را در اختیار می‌گیرند و نوار وضعیت و نوار پایینی دستگاه تنها با کشیده شدن توسط کاربر قابل مشاهده خواهند بود. اما در سیستم‌عامل جدید این نوارها حتی در لحظه‌های حساس بازی و یک قسمت از یک فیلم همیشه حضور دارند. این اتفاق می‌توانست مشکل بزرگی نباشد، اما باید به این نکته اشاره کرد که بخش مهمی از رابط کاربری بسیاری از اپلیکیشن‌ها توسط نوار وضعیت اندروید ۱۱ غیر قابل مشاهده می‌شوند.

در حال حاضر، هیچ‌گونه راه‌حل مشخصی برای مشکل موردبحث وجود ندارد. با این حال تعدادی از کاربران توانسته‌اند با بستن و شروع مجدد اپلیکیشن خود از شر این باگ خلاص شوند. افزون بر این، این مشکل به اپلیکیشن مورد استفاده نیز بستگی دارد. با استناد به گزارش اندروید‌پلیس (AndroidPolice)، باگ یادشده پوسته‌هایی مانند One UI 3.0 سامسونگ را نیز تحت تأثیر خود قرار داده است. به نظر می‌رسد که تعدادی از کاربران باگ موردبحث را به بخش پیگیری مشکلات اندروید (Android Issue Tracker) گزارش داده‌اند، اما از آنجایی که آنها نتوانسته‌اند این مشکل را بازتولید کنند این مورد پایان‌یافته در نظر گرفته شده است. پس باید منتظر به‌روزرسانی‌های جدید بود و امیدوار که باگ مذکور با آنها برطرف شود.