Menu

انتظار می‌رود آیفون ۱۲ به پرفروش‌ترین گوشی ۵G در نیمه دوم سال ۲۰۲۰ تبدیل شود

انتظار می‌رود آیفون ۱۲ به پرفروش‌ترین گوشی ۵G در نیمه دوم سال ۲۰۲۰ تبدیل شود
تک فارس

مدتی‌ست که تولیدکننده‌های گوشی های هوشمند، دستگاه‌های اندرویدی خود را با پشتیبانی از فناوری ۵G روانه بازار می‌کنند. این در حالی‌ست که شرکت اپل، چند روز پیش نخستین هندست‌های ۵G خود را در قالب سری آیفون ۱۲ معرفی و عرضه کرده است. با این حال، انتظار می‌رود نسخه استاندارد آیفون ۱۲ با غلبه بر گلکسی S20 پلاس ۵G به پرفروش‌ترین گوشی ۵G دنیا در نیمه دوم سال ۲۰۲۰ میلادی تبدیل شود.

موسسه Strategy Analytics، یکی از پیشروترین شرکت‌های تحقیقاتی در حوزه فناوری، به تازگی گزارشی در زمینه پرفروش‌ترین گوشی های ۵G از نظر درآمد و فروش در نیمه نخست سال ۲۰۲۰ میلادی منتشر کرده است. جای تعجبی نیست که شاهد حضور شرکت سامسونگ با سه دستگاه در رتبه‌ نخست این فهرست باشیم. دیگر شرکت محبوب در این زمینه، کمپانی چینی هواوی‌ست که علی‌رغم تحریم‌های ایالات متحده همچنان به پیشتازی خود در بازار ادامه می‌دهد.

همانطور که از تصویر زیر پیداست، جایگاه نخست به گوشی گلکسی S20 پلاس ۵G تعلق دارد و دو گوشی گلکسی S20 الترا ۵G و گلکسی S20 5G نیز به ترتیب در جایگاه دوم و سوم پرفروش‌ترین گوشی های هوشمند ۵G در نیمه نخست سال ۲۰۲۰ میلادی قرار دارند. در همین حال، دو گوشی هواوی P40 پرو و هواوی میت ۳۰ ۵G نیز در مکان‌های چهارم و پنجم این فهرست قرار گرفته‌اند.

پرفروش‌ترین گوشی های ۵G در نیمه نخست سال ۲۰۲۰ میلادی

بر اساس این گزارش، گوشی گلکسی S20 پلاس ۵G در اروپای غربی، کره جنوبی، آمریکای شمالی و دیگر مناطق به عنوان محبوب‌ترین گوشی در این بازه زمانی شش ماهه شناخته می‌شود. از طرف دیگر، دو گوشی هوشمند هواوی نیز در بازار خانگی این شرکت یعنی کشور چین، محبوبیت زیادی داشته‌ و چینی‌ها استقبال زیادی از آن کرده‌اند.

اگرچه این فهرست در حال حاضر شامل مدلی از سری گوشی های فوق‌محبوب آیفون نمی‌شود چراکه هیچ نسخه جدیدی از این سری در نیمه نخست سال ۲۰۲۰ میلادی وارد بازار نشده است، ولی انتظار می‌رود به زودی شاهد ورود آیفون ۱۲ به این لیست باشیم. احتمال وارد شدن دیگر نسخه‌های سری آیفون ۱۲ که شامل چهار مدل می‌شود نیز وجود دارد.