Menu

یوتیوب موزیک/پرمیوم و یوتیوب تی‌وی به ترتیب ۳۰ و ۳ میلیون مشترک پولی دارند

یوتیوب موزیک/پرمیوم و یوتیوب تی‌وی به ترتیب ۳۰ و ۳ میلیون مشترک پولی دارند
تک فارس

در فوریه امسال، گوگل تعداد جدید مشترکان پولی سرویس‌های یوتیوب موزیک/پرمیوم (Youtube Music/Premium) و یوتیوب تی‌وی (Youtube TV) را اعلام کرد. طبق گزارش سه‌ماهه سوم ۲۰۲۰، مدیرعامل آلفابت، ساندر پیچای (Sundar Pichai) اعلام کرد که این سرویس‌ها ۳۰ میلیون مشترک پولی دارند و ۱ میلیون دیگر هم به سرویس‌های کورد-کاتینگ (cord-cutting) اختصاص دارد.

گوگل در گزارش سه‌ماهه چهارم ۲۰۱۹ گفت که سرویس‌های یوتیوب موزیک/پرمیوم ۲۰ میلیون مشترک پولی و یوتیوب تی‌وی ۲ میلیون مشترک پولی دارند. در سه‌ماهه گذشته، این مقدار به ترتیب به ۳۰ و ۳ میلیون مشترک پولی افزایش پیدا کرده است.

یوتیوب موزیک/پرمیوم ۹٫۹۹ دلار هزینه دارد و قابلیت‌هایی مانند نمایش محتوا بدون تبلیغات، امکان استفاده از محتواها در پس‌زمینه و دانلود آفلاین را ارائه می‌دهد. با پرداخت ۲ دلار اضافه، یوتیوب پرمیوم این قابلیت‌ها را به‌تمامی ویدیوهای موجود در یوتیوب اضافه می‌کند. برای مقایسه، سرویس‌های مربوطه اپل ۶۰ میلیون مشترک تا میانه ۲۰۱۹ دارند. همچنین، سرویس اسپاتیفای (Spotify) با ۱۱۳ میلیون مشترک در مقام نخست قرار دارد.

گوگل در مارس ۲۰۱۹ اعلام کرده بود که یوتیوب تی‌وی ۱ میلیون کاربر دارد. با افزایش قیمت این سرویس در ژوئن امسال، اکنون این سرویس ۶۴٫۹۹ دلار هزینه دارد.