Menu

آپدیت جدید گوگل برای Messages، ویژگی‌های کاربردی و جدیدی را به آن اضافه می‌کند

آپدیت جدید گوگل برای Messages، ویژگی‌های کاربردی و جدیدی را به آن اضافه می‌کند
تک فارس

طبق گزارش منتشر شده از سوی وب‌سایت اندروید پلیس، گوگل شروع به عرضه به‌روزرسانی جدیدی برای اپلیکیشن Messages خود کرده که باعث می‌شود سرعت یافتن پیام‌های خاص، سریع‌تر از پیش صورت گیرد. این آپدیت ویژگی جدیدی را به این برنامه اضافه کرده است که باعث می‌شود پیامک‌های متنی یا SMS در قالب ۵ دسته‌بندی در دسترس قرار گیرند: شخصی، معاملاتی، OTP (گذرواژه‌های یک بار مصرف)، پیشنهادات و بیشتر. این ویژگی جدید را می‌توان از بخش تنظیمات اپلیکیشن Google Messages فعال یا غیرفعال کرد.

اگر اپلیکیشن Google Messages شما به‌روز شده باشد، می‌توانید دسته‌بندی‌های مختلف را درست زیر قسمت جستجوی برنامه که در بخش بالایی رابط کاربری این اپلیکیشن است، مشاهده کنید. اگر شما از قرار گرفتن یک پیام خاص در یک دسته‌بندی ناراضی هستید، می‌توانید آن را از دسته‌بندی موردنظر حذف کرده و به دسته‌بندی دیگری منتقل کنید؛ البته امکان اشتراک‌گذاری این پیام با گوگل نیز وجود دارد که این موضوع به گوگل کمک خواهد کرد تا در آینده برای دسته‌بندی پیام‌هایتان، عملکرد بهتری داشته باشد.

گوگل در حال بهبود و تقویت اپلیکیشن Messages است تا بتواند با بسیاری از ویژگی‌های خدمات ارتباطی غنی یا RCS سازگار شود. این موضوع به این معنی‌ست که پیام‌ها به جای ارسال از طریق اینترنت همراه، با استفاده از شبکه Wi-Fi فرستاده شوند. در عین حال، کاربران می‌توانند هر پیام را به جای محدودیت ۱۶۰ کاراکتری قبلی، با حداکثر ۸۰۰۰ کاراکتر ارسال کنند. همچنین اگر گیرنده پیام متن آن را بخواند، یک تائیدیه خوانده شده برای فرستنده پیام ارسال می‌گردد تا از خوانده شدن پیام خود مطلع شود.

این به‌روزرسانی در حال حاضر برای همه کاربران اپلیکیشن Google Messages در دسترس قرار نگرفته است. با این حال، انتظار می‌رود طی روزهای آینده شاهد عرضه عمومی آن باشیم.