Menu

اسپاتیفای قصد دارد قیمت بسته‌های خود را افزایش دهد

اسپاتیفای قصد دارد قیمت بسته‌های خود را افزایش دهد
تک فارس

اسپاتیفای با وجود ۳۲۰ میلیون کاربر فعال و ۱۴۴ میلیون کاربر ویژه همچنان در حال ضرردهی است و در سه ماهه اخیر خود، حدود ۱۰۱ میلیون یورو ضرر کرده است.

با این وجود، شرکت اسپاتیفای در جریان ارائه آخرین گزارش مالی خود خبر داده است که قصد دارد قیمت سرویس‌ها و خدمات خود را افزایش دهد؛ موردی که قطعاً با دلخوری مشترکین پولی این سرویس پخش موسیقی همراه خواهد شد.

دنیل اِک (Daniel Ek)، مدیرعامل Spotify، گفته است که اسپاتیفای به واسطه «محتوای پیشرفته» ارزش بسیار بیشتری نسبت به قبل ارائه می‌دهد که به این شرکت در حفظ قیمت‌های بالاتر کمک می‌کند.

دنیل اک در این زمینه بیان داشت:

من بر این باور هستم که افزایشِ ارزش به ازای هر ساعت، مطمئن‌ترین سیگنالی‌ست که ما در تعیین اینکه چه زمانی می‌توان از قیمت به عنوان اهرم رشد اقتصادی استفاده کنیم، داریم.

اسپاتیفای در حال حاضر، افزایش قیمت را در برخی از بازارهای جهان اعمال کرده است؛ برای نمونه، قیمت بسته «Family Plan» از روز ۱۰ مهر ماه (۱ اکتبر) برای مشترکین جدید، در استرالیا از ۱۷٫۹۹ دلار به ۱۸٫۹۹ دلار استرالیا افزایش یافته است.

دنیل اک در جریان گزارش مالی اسپاتیفای با اعلام افزایش قیمت پلن «Family Plan» در بلژیک، سوئیس، بولیوی، اکوادور و دیگر بازارها، از افزایش قیمت پلن‌های مختلف این سرویس خبر داد.

پیش از این، شرکت نتفلیکس که در زمینه استریم فیلم و سریال فعالیت می‌کند نیز قیمت برخی از بسته‌های خود را افزایش داد. با وجود ارائه میلیون‌ها پادکست و ۵۸ نمایش اورجینال، ولی هنوز هم محتوای منحصر به فرد، بخش عمده‌ای از تجربه سرویس اسپاتیفای را شامل نمی‌شود. اگر یکی از مشترکین ویژه سرویس اسپاتیفای هستید، با افزایش قیمت پلن‌های آن، به استفاده از دیگر سرویس‌های موجود روی خواهید آورد یا همچنان از این برنامه استفاده می‌کنید؟ لطفاً نظر خود را در این باره از بخش نظرات با ما و دیگر کاربران سایت به اشتراک بگذارید.