Menu

امتیاز ۱۲۰ برای دوربین‌ گوشی پیکسل ۵ در سایت DxOMark

امتیاز ۱۲۰ برای دوربین‌ گوشی پیکسل ۵ در سایت DxOMark
تک فارس

دوربین اصلی گوشی پیکسل ۵ از حس‌گر سونی IMX363 استفاده می‌کند که در گوشی‌های پیکسل ۳ و ۴ هم مورد استفاده قرار گرفته بود. البته تفاوت پیکسل ۵ با نسل‌های قبلی این است که هوش مصنوعی به‌کار گرفته شده در دوربین این گوشی پیشرفته‌تر از قبل است.

با این وجود، حتی با نبود سخت‌افزار جدید و نبود دوربین سوم می‌توان کارهای زیادی با این دوربین انجام داد. در همین راستا، وبسایت DxOMark با بررسی کامل دوربین در شرایط و حالات مختلف، امتیاز ۱۲۰ را به این گوشی داد که امتیازی بالاتر از پیکسل ۴ است ولی چشم‌گیر نیست.

امتیاز عکاسی این گوشی ۱۲۹ بوده که امتیاز نسبتا خوبی است. عکس‌های گرفته‌شده با این گوشی دارای جزئیات فراوان، رنگ‌های طبیعی، بافت عالی و فوکوس مناسب است. اگرچه، عملکرد دوربین در نور کم خیلی خوب نبوده و در تصاویر گرفته‌شده نویز دیده می‌شود.

امتیاز زوم این گوشی ۴۹ است که از پیکسل ۴ حتی کمتر می‌باشد(دلیل آن هم نبود دوربین تله‌فوتو است). این امتیاز  باعث شده که میانگین کل امتیازات این گوشی پایین بیاید. البته باید گفت که در آزمایش زوم از دوربین فوق عریض هم استفاده شده و برد زوم مدنظر در این آزمایش سنجیده می‌شود.

امتیاز فیلمبرداری این گوشی ۱۰۷ که به لطف فوکوس خودکار و پایداری تصویر در هنگام ضبط ویدئو با کیفیت ۴k 30fps و ۶۰fps به این عدد دست‌یافته است. با این‌که کیفیت ویدئوها بسیار عالی است اما متاسفانه در نور کم مقداری نویز ثبت می‌شود.