Menu

هواوی قصد دارد برای مقابله با تحریم‌های آمریکا، در شانگهای به تولید چیپست بپردازد

هواوی قصد دارد برای مقابله با تحریم‌های آمریکا، در شانگهای به تولید چیپست بپردازد
تک فارس

ماه می سال گذشته بود که هواوی در لیست تحریم‌های آمریکا قرار گرفت. در چند ماه گذشته، فشار تحریم‌ها بر این شرکت به‌مراتب بیشتر شده و ساخت چیپست را برای هواوی بسیار دشوار کرده است. اما اگر گزارش‌های فایننشال تایمز (Financial Times) درست باشد، این شرکت به دنبال ساخت کارخانه چیپست سازی در شانگهای چین است تا تحریم‌های آمریکا را خنثی کند.

البته لازم به ذکر است که این کارخانه برای ساخت زیرساخت‌های تلکام و نه تلفن‌های هوشمند بکار می‌رود. این کارخانه توسط شانگهای آی‌سی آرنددی سنتر (Shanghai IC R&D Center) اداره خواهد شد و چیپست‌های مختلفی به‌منظور استفاده عمومی آزمایش خواهند شد.

این چیپست‌ها توسط فناوری ۴۵ نانومتری تولید خواهند شد و در تا اواخر سال آینده، این کمپانی شروع به تولید چیپست‌های ۲۸ نانومتری می‌کند. همچنین ممکن است چیپست‌های مخصوص تلویزیون‌های هوشمند و آی‌اوتی (IoT) نیز ساخته شود. این کارخانه قصد دارد تا سال ۲۰۲۲ شروع به ساخت چیپست‌های ۲۰ نانومتری و آن‌ها را مجهز به فناوری نسل ۵ کند.

تلفن‌های هوشمند هواوی نیز در وضعیت مطلوبی قرار دارند چراکه شرکت‌های بسیاری درباره فناوری نسل ۵ با هواوی از تحریم‌های آمریکا معاف شده‌اند. کمپانی‌های زیادی مثل اینتل، AMD، سامسونگ دیسپلی (Samsung Display) و… معافیت آمریکا را برای تجارت با این غول چینی دریافت کرده‌اند.