Menu

اسنپدراگون ۸۷۵ کرین ۹۰۰۰ را در زمینه CPU شکست داد؛ GPU ها برابر

اسنپدراگون ۸۷۵ کرین ۹۰۰۰ را در زمینه CPU شکست داد؛ GPU ها برابر
تک فارس

بنچمارک جدیدی از چیپست اسنپدراگون ۸۷۵ منتشر شده است که عملکرد درخشانی را نشان می‌دهد. این چیپست توانست ازنظر قدرت CPU کرین (kirin) 9000 را شکست دهد و درزمینهٔ GPU با آن برابری کند.

طبق گزارش سایت جی‌اس‌ام‌آرنا، یک لودهنده چینی نتایجی را راجع به عملکرد اسنپدراگون ۸۷۵ منتشر کرده است. این پردازنده جدید نیز از تعداد هسته‌های ۱+۳+۴ نسل قبل یعنی اسنپدراگون ۸۶۵ استفاده می‌کند. بااین‌حال، هسته‌های پرایم (Prime) این پردازنده مانند نسل گذشته یعنی ۲٫۸۴ گیگاهرتز است. این یعنی رقمی کمتر از اسپدراگون ۸۶۵+ که مقدار ۳٫۰۹ گیگاهرتز را داشت.

به‌عبارت‌دیگر، بهبودهای طراحی پردازنده باعث قدرت بیشتر پردازشی شده است. متأسفانه، نتایج پردازنده گرافیکی به‌خوبی CPU نیست. نتایج نشان می‌دهد که پردازنده گرافیکی مالی G78 MP24 توانسته با ادرنوی کوالکام برابری کند.

امتیاز CPU دو چیپست اسنپدراگون ۸۷۵ و ۸۶۵ در بنچمارک مسترلو (Master Lu) به ترتیب ۳۳۳,۲۶۹ و ۲۹۰,۱۶۹ شده است و چیپست کرین ۹۰۰۰ تنها توانسته امتیاز ۲۷۵,۸۶۲ را کسب کند. البته در قسمت GPU، کرین ۹۰۰۰ با کسب امتیاز ۳۴۴,۳۳۴ توانسته تا حدی امتیاز ۳۴۲,۲۲۵ اسنپدراگون ۸۷۵ را شکست دهد و با اختلاف بیشتری از امتیاز ۲۹۴,۹۱۳ اسنپدراگون ۸۶۵ پیش گیرد.

اسنپدراگون ۸۷۵ کرین ۹۰۰۰ را در زمینه CPU شکست داد؛ GPU ها برابر

توجه داشته باشید که این نوع بنچمارک‌ها بعضاً نمی‌توانند عملکرد واقعی چیپست را در استفاده روزمره نشان دهند چراکه نوع فناوری به کار گرفته‌شده و سیستم حافظه چیپست‌های مختلف باهم متفاوت است.