Menu

اپل تا فوریه ۲۰۲۱ حدود ۲٫۵ میلیون دستگاه مک بوک با تراشه اپل سیلیکون تولید خواهد کرد

اپل تا فوریه ۲۰۲۱ حدود ۲٫۵ میلیون دستگاه مک بوک با تراشه اپل سیلیکون تولید خواهد کرد
تک فارس

بر اساس گزارش اخیر وب‌سایت Nikkei، اپل قصد دارد تا فوریه ۲۰۲۱ میلادی، ۲٫۵ میلیون دستگاه مک بوک با پردازنده‌های اپل سیلیکون / Apple Silicon تولید کند.

طبق این گزارش، سفارش‌های اولیه تولید نخستین مک بوک‌های مجهز به تراشه‌های اپل سیلیکون معادل تقریباً ۲۰ درصد از کل ۱۲٫۶ میلیون دستگاه مک بوک عرضه شده به بازار در سال ۲۰۱۹ میلادی است.

منابع آسیایی Nikkei اظهار داشتند که تراشه‌های اپل سیلیکونی که برای مک بوک‌های جدید اپل مورد استفاده قرار خواهند گرفت، توسط شرکت TSMC با استفاده از یک فرآیند ساخت پنج نانومتری تولید می‌شوند. به نظر می‌رسد این گزارش، دیگر شایعات منتشر شده در باب متفاوت بودن تراشه‌های اپل سیلیکون برای سری مک با چیپست‌های A14 مورد استفاده در آیپد ایر و آیفون ۱۲ را تائید می‌کند که تنها تراشه اپل تا این لحظه محسوب می‌شود که از فناوری ۵ نانومتری استفاده کرده است.

این گزارش ادعا می‌کند که اپل قصد دارد در سه ماهه دوم سال ۲۰۲۱ میلادی از مدل‌های دیگری از سری مک با تراشه‌های اپل سیلیکون رونمایی سازد چراکه این غول تکنولوژی قصد دارد این پردازنده‌ها را به تدریج جایگزین تراشه‌های ساخت اینتل مورد استفاده در سری مک بوک سازد.

انتظار می‌رود که شرکت اپل در جریان رویداد «One More Thing» خود که قرار است در روز سه شنبه ۲۰ آبان ماه (۱۰ نوامبر) برگزار شود، از نخستین مدل‌های مک بوکِ مجهز به فناوری اپل سیلیکون رونمایی سازد.