Menu

سری پرچم‌دار وان‌پلاس ۹ در سه مدل عرضه خواهد شد

سری پرچم‌دار وان‌پلاس ۹ در سه مدل عرضه خواهد شد
تک فارس

در حال حاضر سازندگان گوشی‌های هوشمند در تلاش هستند تا از مشکلات به وجود آمده برای هواوی نهایت سود را برده و تعداد بیشتری از کاربران آن را مال خود کنند. به همین دلیل هم سامسونگ قصد دارد تا معرفی گلکسی S21 را جلو بیندازد. وان‌پلاس نیز می‌خواهد پای در راه سامسونگ گذاشته و خانواده جدید وان‌پلاس ۹ پرچم‌دار را زودتر وارد بازار کند. بنا بر برخی شایعات این رونمایی در ماه مارس سال آینده میلادی روی خواهد داد.

برخی منابع خبر از آن می‌دهند که در  بحث وان‌پلاس ۹، شرکت سازنده قصد دارد تعداد اعضای این سری را به سه افزایش دهد. در جایی که شماره مدل LE2110 مربوط به نسخه پایه می‌شود، ممکن است شماره مدل‌های LE2117، LE2119 و LE2120 در خود نسخه‌های منطقه‌ای وان‌پلاس ۹ پرو را پنهان کرده باشند. البته دستگاهی با شماره مدل LE2127 نیز مشاهده شده است که می‌تواند عضوی از سری وان‌پلاس ۹ باشد. باید به این نکته اشاره کرد که ممکن است گوشی هوشمند موردبحث با نام وان‌پلاس ۹T نیز وارد بازار شود.

از میان خصوصیات بارز وان‌پلاس ۹ می‌توان به تراشه اسنپ‌دراگون ۸۷۵، نمایشگری اولد با نرخ تازه‌سازی ۱۴۴Hz، سطح مقاومت IP68، بلندگوهای استریو، NFC و شارژ سریع ۶۵ واتی اشاره کرد. در این محصول خبری از دوربین زیر نمایشگر نخواهد بود و دوربین سلفی گوشی در یک حفره جای خواهد داشت که در مرکز قسمت بالای صفحه‌نمایش گوشی تعبیه شده است.

تعدادی از منابع آنلاین مدعی شده‌اند که سامسونگ در حال آماده‌سازی است تا گلکسی S21 را یک ماه زودتر از زمان معمول معرفی کند. گفته می‌شود که وان‌پلاس نیز می‌خواهد قدم در راه سامسونگ بگذارد و به معرفی وان‌پلاس ۹ در ماه مارس ۲۰۲۱ بپردازد. بر اساس یک سنت، این شرکت پیش‌تر پرچم‌دارهای خود را در می و یا جون معرفی می‌کرد، اما برای وان‌پلاس ۸ این سنت شکسته شد و رونمایی این دستگاه در میانه آوریل صورت گرفت. پس اگر پیش‌بینی‌های اخیر درست از آب درآید، وان‌پلاس ۹ خیلی زودتر نقاب از چهره خواهد کشید.

چندین دلیل وجود دارد برای اینکه چرا شرکت وان‌پلاس برای معرفی پرچم‌دار جدید خود عجله دارد. یکی از آنها تصاحب بخشی از سهم هواوی از بازار است، شرکتی که حضور و تأثیرش در بازار ضعیف شده است. دلیل دیگر این است که وان‌پلاس از اینکه وان‌پلاس ۸T یک ارتقای ضعیف است و فروش قوی‌ای را تجربه نخواهد کرد کاملاً آگاه است. پس این سازنده باید هرچه زودتر نسل جدیدی از پرچم‌دارهای خود را وارد بازار کند تا مشتریان خود را از دست ندهد.

برای دانستن زمان دقیق عرضه وان‌پلاس ۹ باید تا سال جدید میلادی صبر کرد. در ماه جاری ما شاهد حضور دو گوشی جدید خواهیم بود، وان‌پلاس N10 و وان‌پلاس N100. مدل اول احتمالاً نسخه‌ای از وان‌پلاس نورد (Nord) برای بازار آمریکا خواهد بود که تراشه اسنپ‌دراگون ۶۹۰ را داراست. از طرف دیگر مدل دوم عنوان مقرون‌به‌صرفه‌ترین گوشی شرکت را به خود اختصاص خواهد داد و دارای تراشه اسنپ‌دراگون ۴۶۰ خواهد بود.