Menu

آموزش خاموش کردن آیفون‌های اپل بدون استفاده از دکمه پاور

آموزش خاموش کردن آیفون‌های اپل بدون استفاده از دکمه پاور
آی تی رسان

مهم نیست که چقدر از آیفون خود استفاده می‌کنید، در هر صورت زیاد آن را خاموش نمی‌کنید. حتی اگر برای چندین ساعت و یا چندین روز، قصد استفاده از آیفون خود را نداشته باشید، آنگاه بازهم خاموش کردن آن ضرورت ندارد. به هر حال اگر مدت عدم استفاده از گوشی شما طولانی بوده و قصد ذخیره بیشتر باتری را داشته باشید، آنگاه خاموش کردن آن خالی از لطف نخواهد بود. همچنین اگر گوشی شما دارای باگی بوده و یا اینکه اگر یکی از اپلیکیشن‌های آن به‌درستی کار نکند، بازهم خاموش کردن می‌تواند یکی از گزینه‌های شما باشد. حال سؤال اینجاست که چگونه مدل‌های جدیدتر آیفون را خاموش کنیم؟ در این مطلب به نحوه خاموش کردن آیفون 11 می‌پردازیم.

نحوه خاموش کردن آیفون 11 و آیفون X

روش‌های ارائه شده در زیر، برای آیفون‌های جدیدتر همانند X و پس از آن، کاربرد دارند. این گوشی‌ها شامل آیفون X ،XR، آیفون 11، 11 پرو و 11 پرو مکس، آیفون 12، 12 مینی، 12 پرو و 12 مکس می‌شوند. برای هرکدام از دستگاه‌های یاد شده، راه‌های گوناگونی جهت خاموش کردن وجود دارد.

روش اول

روش دوم

 

چگونه بدون استفاده از کلید فیزیکی، آیفون خود را ریستارت کنیم؟

این روش بیشتر مختص کسانی بوده که دکمه‌های آیفونشان از کار افتاده و یا اینکه از قابلیت AssistiveTouch استفاده می‌کنند. شوربختانه در iOS 11 و بالاتر نمی‌توانید در حین استفاده از AssistiveTouch، آیفون خود را خاموش کنید، اما امکان ریستارت کردن برای شما فراهم است.

حال که روش AssistiveTouch به شما امکان خاموش کردن کامل گوشی را نمی‌دهد، پس آنگاه ریستارت کردن می‌تواند نزدیک‌ترین گزینه ایدئال شما باشد.