Menu

رویداد اپل با بحث درباره انتقال محصولات مک به تراشه‌های اپل سیلیکون آغاز شد

رویداد اپل با بحث درباره انتقال محصولات مک به تراشه‌های اپل سیلیکون آغاز شد
تک فارس

رویداد «One More Thing»، سومین رویداد بزرگ اپل در سال جاری میلادی، هم اینک در حال برگزاری‌ست و غول تکنولوژی دنیا، این کنفرانس آنلاین را با بحث درباره انتقال سری محصولات مک به تراشه‌های اپل سیلیکون آغاز کرده است.

اپل، خبر تغییر تراشه‌های مورد استفاده در سری مک از چیپست‌های ساخت اینتل به تراشه‌های ساخت این شرکت، تحت عنوان اپل سیلیکون / Apple Silicon را ابتدا در رویداد WWDC در ماه ژوئن ۲۰۲۰ میلادی اعلام کرد. اپل قول داده که عملکرد این تراشه‌ها به ازای هر وات، جزو بهترین عملکردهای این صنعت باشد. اپل در آن زمان اعلام کرد که قصد دارد این انتقال را تا اواخر سال جاری میلادی آغاز کند و طی مدت زمان دو سال، آن را تکمیل کند و همه محصولات مک، به تراشه‌های مبتنی بر فناوری آرم مجهز شوند.

اپل در کنفرانس «One More Thing» تائید کرده که به پشتیبانی و عرضه نسخه‌های جدید macOS برای مک‌های مبتنی بر تراشه‌های اینتل در سال‌های پیش رو ادامه خواهد داد. تولیدکننده سری آیفون خبر داده که طی ماه‌های پیش رو، شاهد عرضه مک‌های جدید با چیپست‌های اینتل نیز خواهیم بود و عرضه نسخه به‌روز شده آی مک ۲۷ اینچی در ماه آگوست امسال، بخشی از برنامه این شرکت محسوب می‌شود.

این خبر در حال به‌روزرسانی است.