Menu

آیفون ۱۱ با فاصله پرفروش‌ترین گوشی سه‌ماه سوم ۲۰۲۰ است

آیفون ۱۱ با فاصله پرفروش‌ترین گوشی سه‌ماه سوم ۲۰۲۰ است
تک فارس

با استناد به گزارش جدید کنلس (Canalys)،  رتبه اول و دوم پرفروش‌ترین گوشی‌ها در سه‌ماه سوم ۲۰۲۰ در دست آیفون است. در رتبه یک تا دهم نیز نام پنج گوشی از سامسونگ و سه دستگاه از شیائومی به چشم می‌خورد.

از بین ده گوشی پرفروش هیچکدام حتی نزدیک آیفون ۱۱ هم نبوده‌اند که از دیگر رقبا حدود ۱۶ میلیون واحد جلوتر است. هم‌خون گوشی یادشده یعنی آیفون SE (2020) با فاصله‌ای زیاد و ۱۰ میلیون فروش در جایگاه دوم قرار دارد. اگرچه آیفون SE ارزان‌ترین عضو جدید خانواده خود است، قابلیت‌های بهتر ارزش بالایی را در مقایسه با قیمت پدید آورده است.

این فروش بالا برای دو دستگاه یادشده کاملاً قابل‌انتظار بود، زیرا در گزارش کنلس از سه‌ماه دوم سال نشان داده شده بود که آیفون ۱۱ و آیفون SE به ترتیب ۴۰ و ۲۸ درصد از فروش جهانی اپل را به خود اختصاص داده‌اند. افزون بر این، آیفون ۱۱ رتبه اول ۱۰ گوشی پرفروش سال ۲۰۲۰ را در اختیار دارد.

گلکسی A21s تقریباً در فروش با آیفون SE برابر است و گلکسی A11 نیز با فاصله کمی پشت سر آن حرکت می‌کند. در واقع محصولاتی از سامسونگ توانسته‌اند در فهرست ده گوشی‌ پرفرش قرار بگیرند که نیمه سطح پایین‌تر سری A هستند. باید به این نکته اشاره کرد که سطح بالاترین عضو این سری گلکسی A51 است.

پرفروش‌ترین گوشی‌های شیائومی نیز مدل‌هایی از ردمی هستند که پیشروی آنها ردمی نوت ۹ است. نکته جالب اینجاست که نه مدل‌های پرو و نه نسخه‌های ۵G در این جمع حضور ندارند.

هیچ گوشی پشتیبانی‌کننده از قابلیت ۵G نتوانسته است در بازه جولای تا سپتامبر در بین ۱۰ گوشی پرفروش قرار بگیرد. با این حال، آیفون ۱۲ اپل و گوشی‌های اندروید میان رده‌ای که از ۵G پشتیبانی می‌کنند و به‌تازگی عرضه شده‌اند، ممکن است اوضاع را در سه‌ماه بعدی تغییر دهند.