Menu

شرکت مک آفی به قیمت 14 میلیارد دلار خریداری شد

شرکت مک آفی به قیمت 14 میلیارد دلار خریداری شد
تک فارس

شرکت امنیت نرم افزاری مک آفی در معامله‌ای به ارزش بیش از 14 میلیارد دلار توسط یک گروه سرمایه گذاری خریداری شد و به زودی خصوصی میشود. (سهامداران آن نمیتوانند سهام شرکت را در بازار آزاد خرید و فروش کنند)

شرکت مک آفی در سال 1987 توسط جان مک آفی تاسیس شد و بیشتر به خاطر آنتی ویروس مطرحش شناخته میشود.

جان مک آفی در سال 1994 شرکت را ترک کرد، و این کمپانی در سال 2010 توسط اینتل به قیمت 7.68 میلیارد دلار خریداری شد.

در سال 2014 پیرو حواشی ایجاد شده توسط جان مک آفی و ابعاد منفی آن‌ها بر نام شرکت، شرکت اینتل اعلام کرد که تصمیم به تغییر نام این کمپانی به شرکت امنیت اینتل گرفته است.

مطالب مرتبط:

   اکتبر سال قبل، این شرکت به بازار آزاد بورس برگشت. مک آفی در بیانیه‌ای اعلام کرد که این شرکت پس از فروخته شدن به شرکت سرمایه گذاری خصوصی Symphony Technology Group به قیمت 4 میلیارد دلار در ماه جولای، به فعالیت مشتری دوستانه و خالصانه خود در زمینه امین سایبری ادامه می‌دهد.

   جان مک آفی پس از ترک کمپانی زندگی پرمخاطره‌ای را تجربه کرد؛ در سال 2012 به گواتمالا فرار کرد و توسط مقامات بلیز مورد پرسش و بازجویی در رابطه با قتل همسایه‌اش قرار گرفت.

   در ماه مارس، برای کلاهبرداری در حوزه رمز ارزها مورد اتهام قرار گرفت؛ به این صورت که از طریق توییتر به همراه بادیگاردش کاربران را به خرید رمزارز‌های خاصی ترغیب کرده و پس از بالا رفتن قیمت، سرمایه خود را خارج کرده و خریداران متحمل ضرر هنگفتی می شدند. (این عمل بیشتر در حوزه ارزهای دیجیتال خُرد کاربرد داشته و پامپ و دامپ نامیده میشود)

   جسد جان مک آفی در ماه جوئن در سلول زندانی در بارسلونا کمی بعد تر از تایید اسپانیا مبنی بر استرداد مک آفی به ایالات متحده امریکا جهت رویارویی وی با اتهامات فرار مالیاتی، پیدا شد.