Menu

یوتیوب تعداد دیسلایک‌های ویدیوها را مخفی می‌کند

یوتیوب تعداد دیسلایک‌های ویدیوها را مخفی می‌کند
تک فارس

یوتیوب قصد دارد تا تغییرات گسترده‌ای در نحوه‌ی تعامل کاربران با ویدیوها ایجاد کند. در راستای همین هدف، از امروز تعداد دیسلایک‌های ویدیوها در این سرویس برای کاربران قابل مشاهده نخواهد بود و تنها صاحبان کانال‌‌ها امکان مشاهده‌ی آن را خواهند داشت.

برخی از کاربران با حمله به یک ویدیو تعداد دیسلایک‌های آن را تا حد ممکن بالا برده و اعتبار کانال مربوطه را زیر سوال می‌برند و یوتیوب اعلام کرده که علت اصلی تغییرات ایجادشده نیز همین موضوع بوده است. این سرویس در چند ماه گذشته نیز قابلیت پنهان‌کردن دیسلایک‌ها را مورد آزمایش قرار داده بود که نتیجه‌ی آن، کاهش تعداد دیسلایک‌ها بوده است. این کار به یوتیوبرهای تازه‌کار نیز کمک بزرگی خواهد کرد چرا که ویدیوهای منتشرشده توسط این افراد بیشتر در معرض دریافت دیسلایک قرار دارند.

با این وجود، کاربران کماکان امکان دیسلایک‌کردن ویدیوها را خواهند داشت و در واقع گوگل برای ارائه‌ی ویدیوهای پیشنهادی بهتر، آن‌ها را به انجام این کار ترغیب می‌کند. در حال حاضر ویدیوهای کانال رسمی یوتیوب دیسلایک‌های زیادی را دریافت کرده و در واقع ویدیوی YouTube Rewind 2018 این شرکت با 19 میلیون دیسلایک بیشترین تعداد دیسلایک را به خود اختصاص داده است.

نظر شما در مورد عدم نمایش تعداد دیسلاک‌های در یوتیوب چیست؟ آیا استفاده از این قابلیت تصمیم درستی از سوی یوتیوب بوده است؟ نظرات خود با ما به اشتراک بگذارید.