Menu

ویرایش پست اینستاگرام با انجام چند مرحله ساده

ویرایش پست اینستاگرام با انجام چند مرحله ساده
آرگا مگ

اگر حین انتشار پستی در اینستاگرام چه در کپشن و چه سایر موارد؛ اشتباهاتی روی داده که بعدا متوجه شده و می خواهید آن ها را اصلاح کنید باید...

نحوه ویرایش پست اینستاگرام

اینستاگرام یکی از اپلیکیشن های محبوب و پرطرفدار فضای مجازی است که بیشترین تعداد کاربران به آن اختصاص دارد. بنابراین سازنده این برنامه با توجه به بیشتر شدن روزانه تعداد کاربران، برای اینستاگرام آپدیت ها و بروز رسانی های جدیدی را ارائه می دهد.

ویرایش پست اینستاگرام با انجام چند مرحله ساده

با وجود قابلیت های زیادی که اینستاگرام به طور رایگان برای تمام کاربران خود منتشر نموده ولی پرکاربردترین آن ها قابلیت انتشار پست و استوری می باشد که اصلی ترین کاربرد اینستاگرام هم محسوب می شوند. با این وجود به تدریج این دو ویژگی پیشرفت کردند و اکنون نه تنها مشکلات و باگ های آن ها رفع شده بلکه با ابزارهای متفاوت دیگری نیز همراه شده اند.

حال ممکن است حین انتشار پستی، چه در کپشن و چه در دیگر موارد، اشتباهاتی روی داده باشد که بعدا متوجه آن شوید. از این رو اگر می خواهید این پست را حذف کنید پیشنهاد می شود از این کار منصرف شده و از قابلیت ویرایش کمک بگیرید. بله قابلیت ویرایش از قابلیت هایی می باشد که اینستاگرام در بروزسانی های اولیه اش آن را ارائه کرده است.

ویرایش پست اینستاگرام با انجام چند مرحله ساده

به این ترتیب از آنجا که اینستاگرام ویژگی ویرایش پست را به همراه سایر قابلیت ها ارائه کرده می توانید پست های انتشار یافته خود را بدون هیچ نگرانی ویرایش نمایید. به طور مثال ممکن است با خرید پیچ اینستاگرام نیاز شود پست های آن را تغییر بدهید. ولی یک سری محدودیت هایی هم هست.

مثلا هنگامی که عکسی به عنوان پست منتشر می شود دیگر قابلیت ویرایش ندارد ولی می توان کپشن آن را تغییر داد. البته این کار برای افرادی که می خواهند پست های آنها به اکسپلورر اینستاگرام یا بخش جهانی آن وارد شود نباید صورت گیرد حداقل تا دو ساعت اولیه.

ویرایش پست اینستاگرام با انجام چند مرحله ساده

مراحل ویرایش کردن

فرض کنید پستی را در اینستاگرام منتشر کرده اید ولی در کپشن آن غلط املایی دیده می شود یا ممکن است به دلایلی بخواهید قسمتی از متن پست را عوض کنید؛ مخاطبان دیگری را در آن تگ نموده یا حتی لوکیشن اضافه نمایید. بنابراین بهتر است  به جای حذف پست به ویرایش آن اقدام کنید. در ادامه نحوه انجام کار ذکر می شود.

  • ابتدا به برنامه اینستاگرام بروید و از گزینه های پایین صفحه، روی گزینه پروفایل کلیک کنید.
  • در ادامه پست مدنظر برای ویرایش را انتخاب نموده و روی سه نقطه عمودی بالای صفحه پست ضربه بزنید.
ویرایش پست اینستاگرام با انجام چند مرحله ساده
  • حالا از منو نمایش داده شده ؛گزینه Edit را لمس کنید.
ویرایش پست اینستاگرام با انجام چند مرحله ساده
  • در این مرحله می توانید به ساعت اولیه انتشار پست بازگردید و همه کارهایی که حین انتشار پست صورت گرفته را مشاهده کنید. ولی سه بخش در تصویر زیر مشخص شده که می توانید به راحتی از آن ها استفاده کنید. اولین قسمت در بالا و سمت چپ است که از طریق آن می توانید به اضافه یا حذف لوکیشن اقدام کنید. گزینه دوم نشان دهنده افراد تگ شده در پست می باشند که در اینجا نیز امکان حذف یا اضافه کردن وجود دارد. در نهایت کادر قرمز سوم برای کپشن پست اینستاگرام می باشد که توسط آن می توانید کپشن را تغییر دهید.
ویرایش پست اینستاگرام با انجام چند مرحله ساده
  • در پایان جهت ذخیره تغییرات، تیک آبی رنگ بالا سمت راست صفحه را لمس کنید.

نکته:

دقت کنید افرادی که می خواهند پست آن ها وارد اکسپلورر اینستاگرام شود نباید کپشن، پست، تگ یا لوکیشن خود را تغییر دهند زیرا برخلاف قانون اینستاگرام می باشد و از ورود پست به اکسپلورر اینستاگرام و ادامه آن جلوگیری خواهد شد. از این رو افرادی که دارای پیچ کاری یا بیزنسی هستند به هیچ وجه تا دو ساعت اولیه پس از گذاشتن پست ،حتی اگر غلط های املایی در آن دیده می شود؛ نسبت به ویرایش آن اقدام نکنند.

در پایان از همراهی شما سپاس گزاریم و امیدواریم از مطلب ارائه شده نهایت استفاده را برده باشید. همچنین پیشنهاد می شود در صورت تمایل برای اطلاع از نحوه تگ کردن در اینستاگرام، طریقه اضافه کردن زیر نویس در اینستاگرام و اضافه کردن موزیک به اینستاگرام روی لینک ها کلیک کنید.