Menu

آموزش ساخت آواتار اینستاگرام و تغییر آن

آموزش ساخت آواتار اینستاگرام و تغییر آن
آرگا مگ

آواتار اینستاگرام؛ در واقع  قابلیتی برای ساخت شخصیت های مجازی و غیر واقعی تصاویر غیر واقعی برای کاربران می باشد. در این مطلب طریقه ساخت آواتار اینستاگرام ارائه می...

طریقه ساخت آواتار اینستاگرام

برنامه اینستاگرام به سرعت در حال پیشرفت می باشد و هر چند مدت یک بار ویژگی جدیدی به آن اضافه می شود. یکی از این ویژگی ها  قابلیت آواتار می باشد. این قابلیت مدتی است که به برنامه اینستاگرام اضافه شده است و مشابه آواتار فیسبوک عمل می کند. با استفاده از این قابلیت جذاب می توان استیکرهای مخصوص به خود طراحی کرد. ساخت آواتار اینستاگرام به دانش و مهارت پیچیده ای نیاز ندارد.

آموزش ساخت آواتار اینستاگرام و تغییر آن

برخی تصور می کنند که برای درست کردن آواتار اینستاگرام باید برنامه های گرافیکی مانند فتوشاپ را بلد بود. در حالی که با مطالعه این مطلب، فرا خواهید گرفت که ساخت آواتار اینستاگرام به راحتی قابل انجام است. البته برای انجام این کار ابتدا باید اینستاگرام را به آخرین نسخه موجود بروزرسانی نمایید. این ویژگی بر روی جدیدترین ورژن اینستاگرام قابل پیاده سازی است و در نسخه های قدیمی مورد تست قرار نگرفته است.

مفهوم آواتار

به کمک قابلیت آواتار اینستاگرام می توان استیکر و ایموجی های مخصوص به خود را طراحی نموده و در استوری و دایرکت استفاده کرد. درست کردن آواتار کار سختی نبوده و فقط باید چند نکته اصولی آن را رعایت کرد. آواتار اینستاگرام در واقع یک ویژگی جهت ایجاد شخصیت مجازی و غیر واقعی تصاویر برای کاربران می باشد.

آموزش ساخت آواتار اینستاگرام و تغییر آن

این کار سبب می شود می شود تا کاربر بتواند علاوه بر ایموجی ها، از آواتارهای ساخته شده هم استفاده کرده تا راحتی و صمیمیت بیشتری به دوستان و اطرافیانش منتقل کند. لازم به ذکر است که شما می توانید برای آواتار، ویژگی های متفاوتی انتخاب کرده و آن را کاملا متناسب با سلیقه و نظر خود درست کنید.

مواردی مانند نوع و مدل مو، رنگ پوست، نوع لباس، اجزای صورت، و … را می توان به سادگی در این قسمت مطابق نظر خودتان ایجاد کنید و هر موقع که خواستید از آن استفاده نمایید. باید بدانید ساخت آواتار به طور کامل به سلیقه شما بستگی دارد و با استفاده از گزینه هایی که مطرح شد می توان آواتاری جذاب و مناسب خودتان ایجاد کنید.

آموزش ساخت آواتار اینستاگرام و تغییر آن

چگونه آواتار اینستاگرام درست کنیم؟

برای این که بدانید چگونه می توان آواتار اینستاگرام درست کرد؟ در آغاز باید قابلیت های این برنامه را بشناسید. امروزه تقریبا هر فردی که با اینترنت سروکار دارد یک حساب اینستاگرام در اختیار دارد و با ابزار و تنظیمات این برنامه آشنایی دارد. جهت ایجاد آوتار برنامه های زیادی در این زمینه وجود دارد.

از این رو اینستاگرام جهت پیشگیری از خروج کاربر از برنامه برای ساخت آواتار، این قابلیت را نیز به آن اضافه کرده است. شایان ذکر است آواتارها در دنیای متاورس اهمیت زیادی دارند و قطعا جایگاه خوبی در این عرصه پیدا می کنند. ویژگی آواتار زیبایی و اثربخشی به اکانت می باشد. بی شک امروزه ثبت تصاویر باکیفیت اندکی دشوار و هزینه بر است که به کمک این ویژگی می توان تصاویر بی کیفیت را به یک اثر هنری تبدیل نمود.

آموزش ساخت آواتار اینستاگرام و تغییر آن

لازم به ذکر است این قابلیت در برخی کشورهای دنیا فعال است که در صورت غیر فعال بودن آن برای شما از یک پی وی ان کمک بگیرید. و مراحل زیر را دنبال کنید.

۱.  ابتدا برنامه اینستاگرام را اجرا کرده و بعد به قسمت پروفایل خود بروید.

۲. در قسمت بالای صفحه پروفایل، روی گزینه سه خط ضربه زده تا منوی آن نمایان شود. در منویی که باز می شود گزینه تنظیمات را انتخاب کنید.

۳. در ادامه در صفحه جدیدی که گشوده می شود روی گزینه Account ضربه بزنید. در این بخش گزینه آواتار را مشاهده خواهید کرد که با انتخاب آن به صفحه جدیدی هدایت می شوید.

آموزش ساخت آواتار اینستاگرام و تغییر آن

۴. در این بخش برای افرادی که اولین بار وارد آن شده اند، توضیحاتی نمایش داده می شود. پس از مطالعه توضیحات روی گزینه Get started ضربه بزنید.

۵. در این مرحله استایل و سبک های این بخش نشان داده می شود . به عبارتی آیکون هایی برای انتخاب رنگ پوسته آواتار بسته به سلیقه شما وجود دارد. که باید یکی را انتخاب و سپس روی گزینه next کلیک کنید تا به مرحله بعد بروید.

۶. در این صفحه گزینه های مختلفی برای ایجاد آواتار اینستاگرام و درست کردن جزئیات متفاوت برای آن دیده می شود. با استفاده از این گزینه ها می توانید موارد مختلفی مثل رنگ و مدل مو، رنگ چشم، مدل چشم و ابرو و… را ایجاد کنید.

آموزش ساخت آواتار اینستاگرام و تغییر آن

۷. بعد از این که همه جزئیات مدنظر را به آواتار اضافه نمودید. روی گزینه Done در بالای صفحه ضربه بزنید.

۸. حالا به صفحه جدیدی هدایت می شوید و با انتخاب گزینه save changed آوتار شما ایجاد یا به روز رسانی می شود. بعد از آن با لمس گزینه next کار به پایان رسیده و می توان از آن استفاده کرد.

چگونه آواتار اینستاگرام را تغییر دهیم؟

ممکن است آواتاری که در اینستاگرام درست کرده اید بعد از مدتی به نظرتان جذابیت سابق را نداشته باشد و بخواهید آن را تغییر دهید. خبر خوب این است که می توانید این کار را به راحتی انجام داده و آواتار جدید و جذابتری درست کنید. ایجاد و تغییر آواتار کار ساده ای است و فقط به اندکی سلیقه و زمان نیاز دارد. برای این کار مراحل زیر را دنبال کنید.

آموزش ساخت آواتار اینستاگرام و تغییر آن

۱. برای شروع، برنامه اینستاگرام را اجرا کنید.

۲. در ادامه به بخش پروفایل خود رفته و با استفاده از گزینه سه خط، منو تنظیمات را اجرا کنید.

۳. در این بخش با انتخاب گزینه اکانت، منو جدیدی نمایش داده شده که از بین گزینه های جدید، گزینه آواتار را انتخاب نمایید.

۴. با وارد شدن به این بخش، می توانید آواتاری که قبلا درست کرده اید را مشاهده نمایید.

۵. برای اعمال تغییرات مدنظر روی آواتار قبلی خود کلیک کنید. و سپس همه تغییراتی که دوست دارید را انجام دهید.

۶. در پایان به کمک گزینه ذخیره، تغییرات صورت گرفته را ذخیره تا آواتار جدید شما قابل استفاده شود.

۷. مرحله پایانی. اکنون آواتار جدیدی ایجاد کرده اید که می توانید از آن استفاده نمایید.

آموزش ساخت آواتار اینستاگرام و تغییر آن

آیا امکان ایجاد چند آواتار وجود دارد؟

در پاسخ به سوال فوق باید اشاره کرد که این امکان وجود دارد که در اینستاگرام، چندین آواتار متفاوت و جذاب ایجاد کرد. اینستاگرام هیچ محدودیتی در این باره اعمال نکرده و افراد می توانند چند آواتار متفاوت ایجاد کنند. فقط کاری که برای ساخت آواتار های مختلف باید انجام دهید این است که از طریق قسمت آواتار و به روشی که پیشتر ذکر شد، به ساخت آواتار جدید اقدام نمایید.

آموزش ساخت آواتار اینستاگرام و تغییر آن

ضمنا پیشنهاد می شود برای استوری هایی که موضوعات متفاوتی دارد، آواتارهای متفاوت و جذابی درست کنید. با این کار فالوورها با مشاهده آواتارها بهتر متوجه موضوع خواهند شد. همین کار در افزایش جذابیت و مخاطب استوری هایتان می تواند تاثیرگذار باشد.