Menu

فعال کردن تم مخفی کروم با انجام ۴ مرحله

فعال کردن تم مخفی کروم با انجام ۴ مرحله
آرگا مگ

در این مطلب از آرگا، یکی از قابلیت های مرورگر کروم که فعال کردن تم مخفی کروم برای ویندوز ۱۱ است، شرح داده می شود. پیشنهاد می شود تا...

فعال کردن تم مخفی کروم برای ویندوز ۱۱

با انتشار ویندوز ۱۱؛ قابلیت های جدیدی هم به برنامه های سوم شخص اضافه شد. از جمله این برنامه ها، مرورگر کروم می باشد که قابلیت جذاب و جدید فعال کردن تم مخفی کروم بعد از انتشار ویندوز ۱۱ به آن اضافه شده است. از آنجا که مرورگر گوگل کروم بسیار مورد استقبال کاربران می باشد، شرکت سازنده همواره در جهت بهبود عملکرد این مرورگر گام های نو بر می دارد.

فعال کردن تم مخفی کروم با انجام ۴ مرحله

به جرات می توان گفت که گوگل کروم یکی از پر کاربرد ترین نرم افزارهای وب گردی در دنیا است. که در نسخه جدیدش که نسخه ۹۶ است، مصرف رم که مشکل اساسی و قدیمی این مرورگر بوده تا اندازه ای رفع شده است. همچنین علیرغم رفع برخی باگ و ایرادات، امکانات دیگری هم به آن افزوده شده که هر چند کم ولی کاربردی بوده تا استفاده را برای کاربران سهل تر نماید.

شایان ذکر است ویندوز ۱۱ به لطف گوشه های گرد و جلوه های ظریف و شفاف؛ چهره متفاوتی نسبت به ویندوز ۱۰ داشته و اگر تمایل دارید مرورگر گوگل کروم با این طراحی نو مطابقت داشته باشد، می توانید به فعال کردن این قابلیت جدید اقدام کنید.

فعال کردن تم مخفی کروم با انجام ۴ مرحله

نسخه گوگل کروم ۹۶ در نوامبر ۲۰۲۱ انتشار یافت. که شامل یک حالت آزمایشی ویندوز ۱۱ بوده و با برخی از نشانه های طراحی نو همراه شده بود. اگرچه این برنامه در حال توسعه است ولی حالت فعلی آن دقیقا با دیگر برنامه های طراحی شده برای ویندوز ۱۱ در تطابق است. در ادامه نحوه فعال کردن قابلیت تم مخفی کروم ارائه می شود.

چگونه قابلیت تم مخفی گوگل کروم را فعال نماییم؟

همانطور که پیشتر اشاره شد بعد از ارائه ویندوز ۱۱، اکنون محیط ویندوز گوشه های گردتری دارد. از سویی جلوه ظاهری آن از جمله شفافیت تم این ویندوز نسبت به ویندوز ۱۰ بیشتر به چشم می آید. موردی که سبب شده ویندوز ۱۱ چند پله جلوتر به آینده حرکت کند.

فعال کردن تم مخفی کروم با انجام ۴ مرحله

به دنبال این تغییرات بنیادی در ویندوز ۱۱، برنامه های شخص سوم هم با تغییرات ظاهری و امکانات بیشتر همراه شدند. یکی از ویژگی های جدید که در مرورگر کروم برای کاربران ویندوز ۱۱ اضافه شده قابلیت فعال سازی تم مخفی است. ولی باید این ویژگی جدید با ویندوز ۱۱ شخصی شما تطابق داده شود.

در صورتی که می خواهید مرورگر کروم با زبان طراحی نو ویندوز ۱۱ تطبیق داده شده و عملکرد بهتری پیدا کند در ادامه مراحل زیر ار برای فعال سازی قابلیت تم مخفی کروم دنبال کنید:

۱. برای شروع ابتدا مرورگر کروم را در ویندوز ۱۱ اجرا کرده و بعد از باز شدن نرم افزار، در بخش نوار آدرس که در کادر بالای صفحه مرورگر است، عبارت chrome: flags را تایپ کرده و اینتر بزنید.

فعال کردن تم مخفی کروم با انجام ۴ مرحله

۲. در مرحله بعد عبارت ویندوز ۱۱ را جستجو نموده و همه پرچم ها یا flags که نمایان می شود را فعال نمایید.

فعال کردن تم مخفی کروم با انجام ۴ مرحله

۳. بعد از فعال ساختن پرچم ها، در ادامه کلید آبی رنگ relaunch یا راه اندازی دوباره برای اعمال تغییرات را انتخاب و کلیک کنید.

فعال کردن تم مخفی کروم با انجام ۴ مرحله

۴. مرحله پایانی. به این ترتیب اکنون مرورگر گوگل کروم بهتری در ویندوز ۱۱ خواهید داشت.

یادآوری

به یاد داشته باشید که این قابلیت هنوز در ابتدای راه بوده و در حال پیشرفت می باشد. اگر بعد از فعال نمودن پرچم با هر مشکلی روبرو شدید می توانید به راحتی به مرحله قبل بازگردید و آن را غیر فعال نمایید. در نهایت این ویژگی به یک قابلیت پایدار و فراتر در کروم برای ویندوز ۱۱ تبدیل می شود.

در پایان از همراهی شما سپاسگزاریم. و امیدواریم شما از این آموزش در جهت لذت فراتر از مرورگر کروم در ویندوز ۱۱ رایانه شخصی خود بهره ببرید. همچنین پیشنهاد می شود در صورت تمایل برای آشنایی با آموزش نصب دو مرورگر کروم در ویندوز و حذف برنامه در ویندوز ۱۱ روی لینک ها کلیک کنید.