Menu

تبلیغ و فروش در فضای مجازی (۷ استراتژی که همیشه موثرند)

تبلیغ و فروش در فضای مجازی (۷ استراتژی که همیشه موثرند)
جالب آموز

در این مطلب ۷ روش کاملا پربازده و ثابت شده را معرفی می کنیم که با کمک آنها میتونین در فضای مجازی تبلیغ کنید و محصولات یا خدمات تون رو بفروشید.

بطور خلاصه

بطور خلاصه تجربه بنده ثابت کرده است که تبلیغ در سایت های پربازده (که در اینجا معرفی کردیم) یا در این سایت های رایگان (خیلی پیشنهاد نمی شود) و سپس اینستاگرام و تلگرام پربازده تر است. در سایت ها هزینه اندکی می پردازید و بنرتان را در آن تبلیغ می کنید یا لینک اینستاگرام و تلگرام تان را در سایت ها تبلیغ می کنید تا مشتریان و اعضای کانال تان افزایش یابند.

در تلگرام به کانال های مختلف درخواست تبلیغات بدهید (هزینه ش اندک است) و در اینستاگرام زیر پست های افراد مشهور یا پیج های شبیه به کار خودتان اول از همه کامنت بگذارید یا اینکه تا می توانید همه را فالو کنید تا بتوانید فالوور جذب کنید و بعد کالای تان را بفروشید.

رسانه اجتماعی

این روز ها بازاریابی در شبکه های اجتماعی یک  استراتژی بازاریابی معروف محسوب می‌ شود. اما ممکن است سوء تفاهم هایی در مورد شبکه های اجتماعی و هدف کلی آن که دیده شدن است، توسط مخاطب به وجود بیاید که همیشه هم درست نیست.

مطمئنا شبکه اجتماعی  یک روش عالی برای ارتباط برقرار کردن با مخاطب کنونی است اما ارتباط گرفتن و دیده شدن برای رشد یک برند یا تجارت کافی نیست. بلکه نیاز دارید آن را با دوستان و همکارانتان هم به اشتراک بگذارید ( دوستانِ دوستان، دوستانِ دوستانِ دوستان)

اما چگونه می توان کاری کرد که دنبال کننده های کنونی، برند یا تجارت شما را با دنبال کنندگان خودشان به اشتراک بگذارند؟ محتوا.  یک محتوای واقعا خوب.

در این قسمت با تمرین‌های خاصی در شبکه اجتماعی به صورت جداگانه آشنا خواهید شد:

۱-کانال مناسبی را انتخاب کنید.

اگر قرار است یک مخاطب مرد با سن بالا داشته باشید، تبلیغ کردن در پینترست اصلاً کار مناسبی نخواهد بود. زیرا نتیجه نمی دهد. چرا؟ زیرا پینترست یک برنامه زنانه محسوب می شود.

قبل از این که زمان خود را صرف بازاریابی از طریق شبکه اجتماعی کنید، مطمئن شوید که یک کانال مارکتینگ متناسب با مخاطب خود را انتخاب کرده اید. در ایران تلگرام و اینستاگرام بهترین گزینه ها هستند زیرا همه سنین استفاده می کنند.

۲- شنوایی اجتماعی (گوش شنوا داشتن در اجتماع)

اگر بتوانید بازخورد و کامنت های مشتریان از خدمات یا محصولات تان را خوب گوشی کنید و آنها را رعایت کنید به صورت مداوم کار شما پررونق تر و بهتر خواهد شد.

مدیریت کردن اعتبار و خوشنامی از طریق حضور و فعالیت در شبکه اجتماعی می‌ تواند تجارت شما را از اتفاقات منفی محافظت کند. همچنین یک تجارت مثبت مورد انتظار را برای شما رقم بزند.

تبلیغات هزینه ای

گاهی اوقات در بازاریابی نیاز به پرداخت هزینه دارید. تبلیغات پولی جایی است که شریک سومی برای تبلیغ کردن در این فضا به شما ملحق می شود. بعضی از تبلیغ های گوگل ( که مشهورترین آن ها گوگل ادوردز و یا تبلیغات فیس بوک می باشد) نیز مورد آزمایش قرار گرفته اند.

اکثر کانال های بازاریابی قبل از شروع یک تولید با سوددهی مناسب، زمان زیادی را اختصاص می دهند اما چیزهای زیادی هم در مورد تبلیغات در تولید وجود دارد که می‌ تواند نتایج عالی را برای شما رقم بزند.

در ادامه در مورد بعضی از این تبلیغات پولی در رسانه های مختلف با شما صحبت می کنیم:

۱-گوگل ادوردز

گوگل ادوردز یک نوع از تبلیغات پولی است و هزینه آن بر اساس هر کلیک یا ppc محاسبه می‌ شود. یعنی هر زمان که فردی روی تبلیغ شما ، جستجوی گوگل یا هر شبکه نمایشی کلیک کند، هزینه ‌ای برای تان در نظر گرفته می شود. مثلا شما کلیدواژه “خرید میوه خشک” را از گوگل به مدت دو ماه می خرید. در این ۲ ماه هر کسی در گوگل سرچ کند خرید میوه خشک، سایت شما اول از همه نمایش داده میشود و طبیعتا فروشتان بیشتر خواهد شد.

تبلیغ و فروش در فضای مجازی (۷ استراتژی که همیشه موثرند)

گوگل ادوردز می‌ تواند برای افزایش ترافیک وب سایت و یا صفحه خاصی در اینترنت بسیار موثر باشد. ما این وبسایت را برای خرید گوگل ادوردز معرفی می کنیم

۲- تبلیغ یوتیوب

یوتیوب بیش از یک میلیارد کاربر و بالای یک میلیارد ساعت، تماشای روزانه ویدئو دارد. پس افراد زیادی هستند که می توانید در تبلیغ یوتیوب آن ها را مخاطب خود کنید. البته در ایران و تا زمانی که مردم از اینستاگرام بیشتر استفاده می کنند یوتیوب را فاکتور بگیرید.

۳- تبلیغ در فیسبوک

تبلیغ در فیسبوک یک تبلیغ نسبتا موثر و کم هزینه تر از تبلیغات  دیجیتالی محسوب می شود. زمانی که صحبت از استراتژی های مارکتینگ در اینترنت می شود، تبلیغات فیسبوک معمولا یکی از اولین استراتژی هایی هستند که به آن ها اشاره می شود. زیرا به خوبی این کار را انجام می دهند و شما را به هدفتان نزدیک خواهند کرد (اگر راه درست را در پیش بگیرید). با هم تاکید می کنیم که تا زمانی که اینستاگرام در ایران فعالیت می کند سمت فیسبوک هم نروید.

تبلیغ و فروش در فضای مجازی (۷ استراتژی که همیشه موثرند)

۴- تبلیغ LinkedIn یا لینکدین

این نوع تبلیغ شبیه یکی دیگر از انواع تبلیغات دیجیتالی، یعنی شبیه به فیس بوک است که البته به دلیل تأثیر گذاری برای کمپانی ها و مارکتینگ B2B  مشهور شده است. اگر محصول یا خدمات شما مربوط به تولید مقاله، پایان نامه و سایر کارها یا محصولات دانشگاهی ست در ایران این گزینه می تواند مناسب باشد.

بهترین روش تبلیغ در اینستاگرام جهت حداکثر کارایی +نکات مهم

۵- تبلیغات برنامه ریزی شده یا پروگرامتیک

تبلیغات پروگرامتیک یک نوع تبلیغات خریدنی دیجیتالی در فضای تکنولوژی محسوب می شود که فرآیند خرید را به طور اتوماتیک انجام می دهد. پلتفرم درخواستی یا  DSP اغلب تکنولوژی است که تبلیغ کنندگان، تبلیغ دیجیتالی را از آن می خرند.

DMP ، یک پلتفرم مدیریت دیتا است که برای جمع آوری دیتا و سپس آنالیز کردن و بخش بندی آن برای مخاطب مورد استفاده قرار می‌ گیرد.

این مخاطبان اغلب از DSP استفاده کرده و تبلیغات هدف به آن ها تحویل داده می ‌شود. تبلیغات برنامه‌ ریزی شده به بازاریاب ها اجازه استراتژیک بودن برای چگونه سپری کردن زمان، بودجه تبلیغاتی و رشد کردن همزمان با پیشرفت تکنولوژی را می دهد.

۶- ریتارگتینگ

برای کلمه ریتارگتینگ یک تعریف در ویکی پدیا وجود دارد:

ریتارگتینگ  معمولاً به علامت گذاری رفتاری یا همان ریتارگتینگ معروف است، نوعی از تبلیغات آنلاین هدفمند محسوب می‌ شود که در آن تبلیغات آنلاین برای مشتریان خاصی بر اساس فعالیت های قبلی خود در اینترنت در نظر گرفته خواهد شد.

اگر فردی از طریق PPC وارد وبسایت شود و سپس بدون خرید وب سایت را ترک کند، احتمالاً دیگر به وب سایت شما بر نخواهد گشت اما اگر یک تنظیمات ریتارگتینگ داشته باشید، می توانید به تبلیغ کردن برای آن شخص ادامه دهید تا این که آماده خرید شود.

تبلیغات در اینستاگرام بهتر است یا تلگرام یا وب سایت های اینترنتی؟

اینفلوئنسر مارکتینگ

آیا تا به حال شده به خاطر پیشنهاد یکی از دوستانتان یک محصول را خریداری کنید؟  قطعاً. در مورد محصولات روی اینترنت چطور؟ احتمالا نه. اما چرا این اتفاق می‌ افتد که شما محصولاتی که توسط دوستانتان پیشنهاد شده است را خریداری می کنید؟ زیرا به دوستانتان اعتماد کامل دارید و آن ها را می شناسید.

بازاریابی و مارکتینگ اینفلوئنسر هم دقیقا همین طور است. اینفلوئنسر مارکتینگ در ویکی پدیا تعریفی مطابق زیر دارد:

یک نوع از مارکتینگ یا بازاریابی که در آن تمرکز روی تاثیر گذاری روی افراد نسبت به یک مارکتینگ مورد هدف به طور کلی می باشد. این مارکتینگ روی افرادی تمرکز می‌ کند که ممکن است خرید کردن آن ها تحت تاثیر قرار بگیرد و فعالیت های مارکتینگ برای شان  مشخص خواهد بود.

اینفلوئنسر مارکتینگ می تواند اثرات اعجاب انگیزی را روی تجارت در مدت زمان طولانی داشته باشد. محصولات شما باید واقعا عالی باشند. تیم در مقاله اش در این باره گفته است: “یک محصول فوق العاده می تواند بهترین استراتژی برای بازاریابی شما محسوب شود. ”

یک راه آسان تر و میان بر برای بازاریابی بسازید.

در حقیقت در موارد نادری مشاهده می شود که یک مشتری، تبلیغی را مشاهده کند یا وب سایت شما را برای اولین بار ببیند و سپس به سرعت به مشتری تان تبدیل شود. در واقع این پروسه پیچیده تر از این حرف هاست.

راه باریکه بازاریابی، یعنی افرادی را به خودتان جذب کنید که کاملا از برند شما بی خبر هستند و سپس آن ها را راهنمایی کرده تا به عنوان مشتری، مجاب به تبلیغ بیزینس تان شوند.

۷ تا از بهترین سایت های تبلیغات رایگان اینترنتی پربازدید در ایران

اساساً شما از استراتژی‌ هایی مثل بهینه سازی موتور جستجو برای جذب کردن افراد در سطح بالا با این ستون (آگاهی سازی) استفاده می‌ کنید.

مارکتینگ یا بازاریابی ایمیل، بهینه سازی میزان مکالمات و غیره باعث می شود که این افراد راهنمایی شوند (هیجان و تمایل). می توانید وارد وبسایت هایی مثل یکتانت یا صباویژن شوید و از آنها بخواهید که کار تبلیغات را برای تان انجام دهند.

نتیجه گیری

برای انجام یک کار عالی باید تلاش کنید. این لیست از استراتژی های اینترنتی بازاریابی هیچ معنی ندارند؛ به شرطی که شما آموزش کافی را دیده باشید و برای آن وقت بگذارید.

زمانی که کار را به درستی اجرا کنید، استراتژی های لیست شده در این پست واقعاً کارآمد خواهند بود و باید به انجام آن ها ادامه دهید. پس قطعیتی هم در این مورد به صورت مداوم وجود ندارد.

۵۰ تا از بهترین سایت ها برای تبلیغات بنری در ایران

هیچ کس نمی تواند اطمینان صد در صد بدهد که چه استراتژی در ده سال آینده برای شما کارآمد باشد. همه ی کاری که می‌ توانید انجام دهید، این است که به طور مداوم آموزش ببینید. بنابراین متوجه می‌ شوید که هم اکنون چه کاری برای شما بهتر است و از دیدگاه خود آگاهی پیدا کنید.