Menu

آموزش ساخت اکانت یوتیوب و آپلود ویدئو

آموزش ساخت اکانت یوتیوب و آپلود ویدئو
آرگا مگ

سایت یوتیوب یک شبکه مجازی در مقیاس جهانی است که شما در آن می توانید کلیپ ها و فیلم هایتان را آپلود کنید. ما در این بخش به آموزش...

آموزش ساخت اکانت یوتیوب و بارگذاری فیلم در آن

یوتیوب از دسته شبکه های اجتماعی پر کاربرد در زمینه به اشتراک گذاری فیلم در اینترنت است که دارای بیش از سی میلیون نفر عضو فعال است که هر روز مجموعا ۵ میلیارد فیلم تماشا می کنند. یوتیوب یکی از شبکه های اجتماعی پر طرفدار در بین جهانیان است که بعداز سایت بزرگ گوگل دومین سایت پر بازدید در جهان محسوب می شود. در این شبکه اجتماعی پر طرفدار روزانه میلیون ها فیلم در زمینه های مختلف بارگذاری می شود که کاربران آن در هر زمینه و هر عرصه ای می توانند فیلم مورد نظر خود را پیدا کنند. با چنین توانایی که یوتیوب دارد، فرصتی را برای شما فراهم می کند که با آن به کسب درآمد برسید و یا کسب و کارتان را تبلیغ کنید. امکان کسب درآمد از یوتیوب با بارگذاری فیلم در آن وجود دارد و در صورتی که در یوتیوب کانال پر طرفدار و فعالی داشته باشید یوتیوب، برای هر چند بازدیدی که فیلم شما بخورد مبلغی را برای شما در نظر می گیرد.

آموزش ساخت اکانت یوتیوب و آپلود ویدئو

با ساخت اکانت یوتیوب حتی می توانید کسب و کار خودتان را با محتوای تصویری، بهتر معرفی کنید. با اکانت یوتیوبی خود می توانید فیلم های آموزشی در مورد موضوعات مختلف ساخنه و یا حتی تبلیغات کوتاه در مورد محصول هایتان در نظر بگیرید و یا کلیپ هایی در مورد نحوه استفاده کالاهایتان آماده کرده و در کسب و کارتان استفاده کنید. ما در ادامه نحوه ساخت اکانت یوتیوب و بارگذاری فیلم در آن و همچنین نحوه استفاده از خدمات این شبکه مجازی محبوب را آموزش می دهیم.

نحوه ساخت اکانت یوتیوب

ساخت اکانت یوتیوب و بارگذاری فیلم در آن فقط چهار مرحله ساده دارد

آموزش ساخت اکانت یوتیوب و آپلود ویدئو

مرحله اول : باید یک حساب در گوگل ایجاد کنید

در حالی که می توانید از یک حساب گوگل شخصی موجود برای ساخت اکانت یوتیوب استفاده کنید، در صورت نداشتن حساب گوگل یا در صورت جدا کردن حساب شخصی با حساب یوتیوبی خود، یک حساب گوکل جداگانه بسازید.

مرحله دوم : به سایت یوتیوب بروید

مرحله دوم در ساخت اکانت، رفتن به سایت اصلی یوتیوب است. با حساب گوگلی که ساخته اید به سایت یوتیوب وارد شوید. اگر قبلا با حساب دیگری وارد سیستم یوتیوب شده اید روی نماد در گوشه ی سمت راست بالای صفحه کلیک کنید و به تغییر اکانت رفته و حساب گوگل خود یا همان جیمیل را اضافه کنید.

مرحله سوم : به کانال خود بروید

بعد از انجام این کار باید شخصی سازی کانال یوتیوبی خود را شروع کنید. برای این کار بر روی نماد خود در گوشه سمت راست بالای صفحه کلیک کنید و گزینه Your Channel را انتخاب کنید.

مرحله چهارم : نام کاربری که در یوتیوب می خواهید از آن استفاده کنید وارد کنید

سپس یوتیوب به شما امکانی می دهد که باید در آن نام خود یا هر نام دیگری که در نظر دارید را وارد کنید. برای مثال اگر می خواهید در کسب و کارتان از این اکانت یوتیوب استفاده کنید می توانید نام کسب و کارتان یا نام محصول را وارد کنید و یا در غیر اینصورت از نام شخصی خود نیز استفاده کنید. از این به بعد می توانید فیلم های خود را در یوتیوب و کانال خود بارگذاری کنید.

ساخت یک اکانت کاربری تجاری

همانطور که در مراحل ساخت اکانت یوتیوب گفته شد شما می توانید از نام کسب و کار یا محصولتان استفاده کنید. برای ساخت یک اکانت تجاری بهتر بر روی گزینه Use a business and or name که در مرحله قبل وجود داشت کلیک کنید. با کلیک بر این گزینه به صفحه ای منتقل می شوید که از شما خواسته می شود نام تجارری یا محصول خود را که می خواهید در فیلم های خود استفاده کنید را وارد کنید. بعداز اتمام این مراحل بر روی دکمه ی Create کلیک کنید.

آموزش ساخت اکانت یوتیوب و آپلود ویدئو

شخصی سازی اکانت یوتیوبی شما

هنگامی که حساب کاربری خود را در یوتیوب ایجاد کردید این پایان کار نخواهد بود. شما هنوز باید حساب کاربرب خود را شخصی سازی کنید. با شخصی سازی کردن اکانت یوتیوب خود نه تنها باعث جلب توجه بیشتر کاربران خواهید شد بلکه در موتور های جستجو نیز نتایج بهتری خواهید گرفت. برای انجام این کار ابتدا بر روی Customise Channel کلیک کنید.

در صفحه ای که برای شما باز می شود می توانید بخش های مختلف کانال خود از جمله نماد و توضیحات را تغییر دهید.

گذاشتن نماد یا آیکون برای کانال

اگر می خواهید کاربران در یوتیوب شما را بهتر و راحت تر پیدا کنند می توانید از نماد برند خود استفاده کنید. برای گذاشتن نماد در کانال یوتیوبی خود باید به توصیه هایی که یوتیوب به شما می دهد دقت کنید. یوتیوب توصیه می کند که برای راحتی شما و کاربرانتان از تصاویری استفاده کنید که به شکل مربع و اندازه طول و عرض آن ۸۰۰ * ۸۰۰ باشد. و از فرمت های JPG, PNG یا BMP استفاده کنید و از فرمت GIF که تصاویر متحرک هستند به هیچ وجه استفاده نکنید. همچنین از تصاویری که حاوی برهنگی، آثار هنری، افراد مشهور یا تصاویر دارای حق چاپ باشد اجازه استفاده نمی دهد.

درج توضیحات برای کانال

بعد از گذاشتن آیکون، کانال یوتیوبی شما بسیار معتبر تر به نظر خواهد رسید. اما شما باید توضیحاتی نیز در مورد کانالتان درج کنید. برای درج توضیحات در مورد کانال به بخش About قسمت Channel Description رفته و توضیحات خودرا درج کنید. برای درج بهتر توضیحات یوتیوب پیشنهاد داده است که توضیحات خود را در یک یا دو جمله درج کنید تا کاربران بهتر بتوانند کانال شما را پیدا کنند. در این یخش شما می توانید موارد دیگری همچون آدرس ایمیل و مکان را وارد کنید و یا حتی اگر سایت اینترنتی دارید می تواند در این بخش آن را وارد کنید.

آموزش ساخت اکانت یوتیوب و آپلود ویدئو

بارگذاری فیلم در یوتیوب

بعد ار ساخت اکانت یوتیوب و بروزرسانی بخش About، دیگر می توانید شروع به آپلود ویدئو در یوتیوب کنید. برای بارگذاری فیلم در یوتیوب به کانال خود رفته و روی دکمه آپلود ویدئو کلیک کنید.