Menu

روش مسدود کردن کامنت در اینستاگرام

روش مسدود کردن کامنت در اینستاگرام
آرگا مگ

اگر دوست دارید در برنامه اینستاگرام پستی بگذارید که دیگران قادر به ثبت کامنت در زیر آن پست نباشند با این مطلب از آرگا همراه ما باشید تا شیوه...

آشنایی با شیوه مسدود کردن کامنت در اینستاگرام

روش مسدود کردن کامنت در اینستاگرام

برنامه اینستاگرام یکی از محبوب ترین و پرطرفدارترین نرم افزارهای ارتباطی در شبکه اجتماعی می باشد که قابلیت نصب در سیستم عاملهای اندروید و ios را دارد. روزانه کاربران زیادی از این برنامه جهت مقاصد شخصی، کاری، تجاری، سرگرمی و … بهره می گیرند. این برنامه قابلیت های متعددی دارد. یکی از این قابلیت ها که بسیار پراستفاده نیز می باشد ویژگی اظهار نظر درباره محتوای منتشر شده یا کامنت گذاشتن برای پست ارسالی می باشد. قابل ذکر است کامنت ها و نظرات پست شده توسط صاحب پست و افرادی که آن صفحه را در اینساگرام دنبال می کنند، قابل مشاهده خواهد بود.

همانطور که می دانید برنامه اینستاگرام برای به اشتراک گذاری تصاویر و ویدئوها بوده و کاربران می توانند درباره پست ارسال شده نظرات خود را بیان نمایند. اما در مواردی ممکن است تمایل نداشته باشید در زیر پست به اشتراک گذاشته شما کامنتی ثبت شود یا اظهارنظری صورت بگیرد از این رو برنامه ایستاگرام قابلیت مسدود کردن کامنت را فراهم کرده است که در ادامه با شیوه اجرای این کار آشنا خواهید شد.

روش مسدود کردن کامنت در اینستاگرام

۱. ابتدا برای ارسال یک پست جدید روی آیکون «+» در برنامه اینستاگرام کلیک کنید.

۲. سپس عکس مدنظر را انتخاب و در ادامه روی گزینه next کلیک کنید.

۳.مراحل دیگر ارسال پست مانند تعیین فیلتر و … را اجرا کنید تا به قسمت caption,tag,location برسید.

۴. حالا گزینه Advanced settings را انتخاب نموده و در ادامه روی گزینه Turn off commenting کیلک کنید. سپس پست مدنظر را ارسال نمایید.

روش مسدود کردن کامنت در اینستاگرام

از این طریق قابلیت ثبت کامنت برای پس ارسالی شما غیرفعال می شود. حالا کاربران تنها می توانند آن را ببینند و قادر به ثبت اظهار نظر یا کامنت گذاشتن زیر آن نخواهند بود. البته این امکان نیز وجود دارد برای پست ارسال شده هم بتوانید قابلیت کامنت گذاری را غیرفعال کنید. برای اجرای این کار مراحل زیر را دنبال کنید.

۱.  به قسمت پروفایل حساب کاربری اینستاگرام رفته و پست مدنظر را انتخاب نمایید.

۲. روی آیکون سه نقطه در  بالای صفحه گوشه سمت راست کلیک کنید و سپس گزینه Turn off commenting را انتخاب کنید.

روش مسدود کردن کامنت در اینستاگرام

به این ترتیب می توانید برای پست های ارسال شده قبلی خود نیز کامنت گذاری را مسدود نمایید. در ادامه با ذکر مثالی با این امر بیشتر آشنا خواهید شد.

ابتدا پست مدنظر را پیدا کنید.

روش مسدود کردن کامنت در اینستاگرام

بعد روی گزینه Turn off commentingکلیک کنید

روش مسدود کردن کامنت در اینستاگرام

ملاحظه می کنید که گزینه کامنت از زیر پست حذف گردیده است.

روش مسدود کردن کامنت در اینستاگرام

نکته:

قابل ذکر است قابلیت مسدود کردن کامنت از نسخه ۹/۸/۵ به بعد به برنامه اینستاگرام اضافه شده است و نسخه های قبلی فاقد این قابلیت هستند.

همینطور پیشنهاد می کنیم برای آشنایی با طریقه تغییر زبان اینستاگرام و روش دانلود عکس و فیلم از اینستاگرام کلیک کنید.