Menu

کارشکنی اپل در برابر افزودن خدمات پرداخت ثالث به اپ استور

کارشکنی اپل در برابر افزودن خدمات پرداخت ثالث به اپ استور
خبرگزاری مهر

اپل روز جمعه از مخالفت خود با ایجاد لینک پرداخت ثالث توسط برنامه نویسان اپ استور قبل از برگزاری نشست استماع دادگاه تجدیدنظر ضد انحصار در ماه آینده خبر داد.

انتظار می‌رود در ماه‌های آینده دادگاه‌های دیگری برای تصمیم‌گیری نهایی در این زمینه برگزار شود و اپل قصد دارد تا زمان مشخص شدن نتیجه این رسیدگی‌ها از اجرای حکم اولیه خودداری کند.

اپل پس از یک محاکمه طولانی در اوایل سال جاری به خاطر شکایت اپیک گیمز، خالق بازی فورت نایت، مجبور شد تا افزوده شدن خدمات پرداخت درون برنامه‌ای ثالث را به اپ استور بپذیرد. بنابراین اپل دیگر حق نداشت دکمه‌ها و لینک‌های خارجی برای دسترسی کاربران به خدمات پرداخت درون برنامه‌ای توسعه دهندگان و برنامه نویسان ثالث را مسدود کند. با این حال در حکم قاضی دادگاه رویه اپل مبنی بر ارائه خدمات پرداخت درون برنامه‌ای رد و محکوم نشده بود.

اپل تا ۹ دسامبر فرصت دارد تا این حکم را اجرا کند، اما این شرکت تقاضای فرجام خواهی کرده و خواستار توقف اجرای حکم مذکور تا زمان صدور حکم دادگاه فرجام خواهی شده است. با توجه به اینکه روند مذکور ممکن است بیش از یک سال طول بکشد اجرای خواست اپل به ضرر شرکت‌هایی مانند اپیک گیمز خواهد بود. انتظار می‌رود شاکیان اپل در برابر این اقدام واکنش نشان دهند.