Menu

فیس‌بوک سرانجام در مورد قلدری و آزار مجازی گزارش داد

فیس‌بوک سرانجام در مورد قلدری و آزار مجازی گزارش داد
خبرگزاری مهر

فیس‌بوک روز سه شنبه برای اولین بار اطلاعات آماری اختصاصی خود در مورد تلاش برای قلدری و زورگیری مجازی و نیز آزار و اذیت جنسی را به طور عمومی افشا کرد.

فیس‌بوک که برای بازسازی اعتباری و شهرت خود به متا تغییر نام داده، مدعی شده که از هر ده هزار پیام اینستاگرام نیز بین ۵ تا ۶ پیام را محتوای حاوی قلدری و اذیت جنسی تشکیل می‌دهد.

در هفته‌های اخیر افشاگری‌های مکرر فرانسیس هاوگن در مورد بی توجهی فیس‌بوک به امنیت و منافع کاربران خبرساز شده است. وی مدیران ارشد فیس‌بوک را به بی توجهی به قطبی شدن فضای این شبکه اجتماعی، وارد آوردن آسیب روحی و روانی به دختران نوجوان در اینستاگرام، تضعیف دموکراسی و اهمیت دادن به سود شخصی به جای منافع کاربران متهم کرده است.

مقامات سیاسی در آمریکا و کشورهای اروپایی خواستار عملکرد شفاف فیس‌بوک و ارائه تصویری دقیق از وضعیت سوءاستفاده از کاربران آن شده‌اند. فیس‌بوک مدعی شده طی همین مدت حدود ۹.۲ میلیون محتوای مختلف را به علت زورگیری و آزار جنسی سایر کاربران حذف کرده است.

آنتیگون دیویس مدیر جهانی ایمنی فیس‌بوک به تازگی در این مورد گفته است: آزار و اذیت و قلدری مجازی یک چالش منحصر به فرد و یکی از پیچیده‌ترین مسائل مربوط به فیس‌بوک است.