Menu

ایسوس کارت گرافیک جی فورس RTX 3070 نوکتوا ادیشن را معرفی کرد

ایسوس کارت گرافیک جی فورس RTX 3070 نوکتوا ادیشن را معرفی کرد
تک فارس

ایسوس و نوکتوا امروز از محصول مشترک خود با نام جی‌فورس RTX 3070 نوکتوا ادیشن رونمایی کردند. این اولین کارت گرافیکی است که از فن‌های خنک‌کننده‌ی شرکت اتریشی نوکتوا بهره می‌برد. ایسوس هنوز قیمت این کارت گرافیک را اعلام نکرده اما قرار است که این محصول در اواخر مهرماه (اواسط اکتبر) در دسترس کاربران قرار بگیرد.

    این کارت گرافیک به دو فن خنک‌کننده‌ی پرچمدار نوکتوا NF-A12x25 مجهز شده و در طراحی آن از الگوی قهوه‌ای و بژ مشهور شرکت نوکتوا استفاده شده است. ترکیب فن‌ها و هیت‌سینک جدید این کارت باعث شده تا عرض آن کمی بزرگ‌تر از نسخه‌ی معمولی RTX 3070 باشد. همچنین خبری از ال ای دی‌های RGB در این کارت نیست.

    به ادعای نوکتوا، صدای این نسخه از کارت جی‌فورس RTX 3070 در حالت استاندارد 15 دسی‌بل و در بیشترین حالت نیز 9 دسی‌بل کمتر از نسخه‌ی معمولی خواهد بود. با این وجود، دقیقاً مشخص نیست که حداکثر سرعت فن‌ها چه مقدار خواهد بود. جی‌فورس RTX 3070 نوکتوا ادیشن همچنین از حالت 0 دسی‌بل ایسوس نیز پشتیبانی کرده که با رسیدن دمای تراشه‌ی گرافیکی به زیر 50 درجه سانتیگراد، فن‌ها را به‌صورت خودکار خاموش می‌کند.

    نسخه‌ی استاندارد RTX 3070 نوکتوا ادیشن با فرکانس 1.725 مگاهرتز در حالت بازی و فرکانس 1.755 مگاهرتز در حالت اورکلاک عرضه شده و نسخه‌ی مخصوص اورکلاک آن نیز در حالت بازی از فرکانس 1.815 مگاهرتز و در حالت اورکلاک از فرکانس 1.845 مگاهرتز پشتیبانی خواهد کرد. این کارت گرافیک همچنین از باس 256 بیتی، 8 گیگابایت حافظه‌ی ویدیویی GDDR6، سرعت 14 گیگابیت بر ثانیه، نسل دوم رهگیری پرتو و هسته‌های نسل سومی تنسور استفاده کرده است.

    نظر شما در مورد کارت گرافیک جی‌فورس RTX 3070 نوکتوا ادیشن چیست؟ ایسوس این کارت گرافیک را با چه قیمتی به فروش خواهد رساند؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.