Menu

اپل خواهان غرامت ۲۲ میلیون دلاری از یک شرکت بازیافت شد

اپل خواهان غرامت ۲۲ میلیون دلاری از یک شرکت بازیافت شد
خبرگزاری مهر

اپل یک شرکت بازیافت دستگاه هایش را متهم کرده بیش از ۱۰۳ هزار آیفون، آی پد و ساعت مچی را به جای اوراق کردن، دوباره در بازار فروخته است. این شرکت خواهان غرامت ۲۲ میلیون دلاری است.

این شرکت اکنون بخشی از «کوانتوم لایف سایکل پارتنرز» است. در شکایت نامه اپل آمده است: حداقل ۱۱ هزار و ۷۶۶ پوند از دستگاه های اپل بدون آنکه اوراق شوند از واحدهای جیپ خارج شده اند. جیپ نیز این امر را تایید کرده است. 

اپل بین ژانویه ۲۰۱۵ تا دسامبر ۲۰۱۷ میلادی بیش از ۵۰۰ هزار آیفون، آی پد و اپل واچ به این شرکت بازیافت ارسال کرده بود و پس از بررسی متوجه شد ۱۸ درصد این دستگاه ها هنوز از طریق شبکه های تلفن همراه به اینترنت دسترسی دارند. این ۱۸ درصد بدون فرکانس رادیویی تلفن همراه، دستگاه اپل به شمار نمی آیند بنابراین احتمال دارد تعداد گجت هایی که دوباره به فروش رفته اند، بیشتر باشند.

درهمین راستا این شرکت فناوری تصمیم دارد از شریک قدیمی خود ۲۲.۷ میلیون دلار غرامت دریافت کند.

شرکت بازیافت هرگونه خطایی را رد می کند اما ادعای سرقت را انکار نکرده است. طبق گزارش ها شرکت «جیپ» طی شکایتی ادعا کرده بود ۳ کارمندش دستگاه ها را سرقت می کرده اند. اما اپل این ادعا را رد می کند  و معتقد است کارمندان درحقیقت از مدیران رده بالای شرکت بازیافت بوده اند.