Menu

تولید پهپاد ویژه پرواز در اماکن دربسته

تولید پهپاد ویژه پرواز در اماکن دربسته
خبرگزاری مهر

یک شرکت تجاری از تولید پهپاد ویژه پرواز در اماکن دربسته خبر داده که می تواند با دقت بالایی از درون حفره های کوچک عبور کند، بدون آنکه به آنها برخورد کند.

بدنه این پهپاد از کامپوزیت فیبر کربن تولید شده و دارای ۴ پره است. برای سهولت پرواز طراحی ظاهر این پهپاد در قالب یک مربع مستطیل باریک است و ۹ حسگر نیز در چهار طرف آن نصب شده است. رادار لیدار نیز محاسبات دقیق را برای شناسایی موانع در اطراف این پهپاد تسهیل می کند.

حسگرهای این پهپاد نه تنها نقشه برداری از محیط اطراف را تسهیل می کنند، بلکه موقعیت یابی دقیق در فضای سه بعدی را نیز امکان پذیر می سازند. با توجه به از کار افتادن جی پی اس در محیط های بسته همین قابلیت ها به هدایت پهپاد مذکور کمک می کند.

از جمله دیگر امکانات این پهپاد می توان به چراغ های ال ای دی، دوربین فیلمبرداری فوق دقیق با قابلیت ثبت ۳۰ فریم در ثانیه و نیز دوربین مادون قرمز پیشرفته فلیر بوستون ۳۲۰ اشاره کرد.

پهپاد یادشده برای پرواز خودران نیز قابل برنامه ریزی است. وزن این پهپاد ۲.۷ کیلوگرم و ضخامت آن ۵۳۳ میلیمتر است. باتری ۴۵۰۰ میلی آمپری این پهپاد باید بعد از هر ۱۰ دقیقه استفاده شارژ شود.