Menu

برتری شیائومی بر اپل در بازار جهانی فروش موبایل

برتری شیائومی بر اپل در بازار جهانی فروش موبایل
خبرگزاری مهر

آمار فروش موبایل درسه ماهه سوم ۲۰۲۰ میلادی نشان می دهد شرکت چینی شیائومی از اپل جلوزده و در رده سوم پرفروش ترین موبایل های جهان قرار گرفته است.

 این گزارش نشان می دهد شرکت کره ای سامسونگ همچنان موقعیت برتر خود در این بازار را حفظ کرده است.

برتری شیائومی بر اپل در بازار جهانی فروش موبایل

طبق اطلاعات منتشر شده در سه ماهه سوم سال جاری میلادی کل محموله های فروخته شده موبایل ۱.۳ درصد کمتر از همین بازه زمانی در سال ۲۰۱۹ است. البته این آمار بهتر از پیش بینی های کارشناسان است. همچنین باید توجه داشت به دلیل ادامه همه گیری کووید۱۹، برخی کشورها همچنان در وضعیت قرنطینه هستند.

در این سه ماهه حدود ۳۵۳.۶ میلیون موبایل فروخته شده است.  البته IDC پیش بینی می کرد  میزان موبایل های فروخته شده در این بازه ۹ درصد کاهش یابد، اما آمار ارائه شده بهتر از تخمین ها است.

همچنین از کل بازار فروش موبایل ۲۲.۷ درصد به سامسونگ تعلق دارد. این شرکت کره ای در سه ماهه سوم ۲۰۲۰ میلادی ۸۰.۴ میلیون دستگاه موبایل فروخته است. این رقم نشان دهده ۲.۹ درصد رشد نسبت به سال گذشته است.

هواوی با فروش ۵۱.۹ میلیون دستگاه، ۱۴.۷ درصد از بازار جهانی را به خود اختصاص داد و در رده دوم قرار گرفت.  اما در مقایسه سالانه، میزان موبایل های فروخته شده این شرکت ۲۲ درصد کمتر از  همین بازه زمانی در ۲۰۱۹ میلادی است.

 هرچند هواوی با کاهش فروش محصولاتش روبرو است اما یک شرکت چینی دیگر رشد قابل توجهی داشته است. شیائومی با کنار زدن اپل، به سومین برند بزرگ موبایل در جهان تبدیل شده  و ۱۳.۱ درصد از سهم بازار در سه ماهه سوم ۲۰۲۰ را به خود اختصاص داده است. این شرکت در بازه مذکور ۴۶.۵ میلیون دستگاه موبایل فروخته است.  همچنین فروش موبایل های این شرکت ۴۲ درصد رشد کرده است که دلیل اصلی آن افزایش تقاضا برای موبایل های ارزان قیمت و میان رده به خصوص در کشورهای  در حال توسعه مانند هنداست.

اپل با اختصاص ۱۱.۸ درصد و ویوو با ۸.۹ درصد از سهم بازار موبایل جهانی، به ترتیب در رده های چهارم و پنجم قرار گرفتند. در سه ماهه سوم ۲۰۲۰ میلادی،اپل  ۴۱.۶ میلیون آیفون و ویوو۳۱.۵ میلیون موبایل فروخته اند.