Menu

پیگیری رعایت دستورالعمل های ستاد کرونا در دفاتر پستی و مخابراتی

پیگیری رعایت دستورالعمل های ستاد کرونا در دفاتر پستی و مخابراتی
خبرگزاری مهر

وزیر ارتباطات بر لزوم پیگیری رعایت دستورالعمل های ستاد مبارزه با کرونا در دفاتر خدماتی پستی، ارتباطی و مخابراتی توسط مراکز بازرسی سازمان ها و شرکت های تابعه این وزارتخانه تاکید کرد.

وی در مراسم آنلاین معارفه رییس مرکز بازرسی، نظارت مدیریتی و پاسخگویی به شکایات وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، بازرسی و نظارت مدیریتی را چشم هر سازمان دانست و گفت: مرکز بازرسی، رعایت پروتکل های بهداشتی در مجموعه وزارت ارتباطات را به صورت جدی پیگیری کند.

وزیر ارتباطات با اشاره به اهمیت بازرسی در فرآیند های اجرایی گفت: در یک سیستم، بازرسی به عنوان یک بازخورد منفی عمل کرده و با گزارش مشکلات و نارسایی ها به رشد و ارتقای سیستم کمک می کند.

وی ارائه گزارش های صادقانه را یکی از وظایف بازرسی ها دانست و افزود: بازرسی نباید نگران ناراحتی مدیران از گزارش های منفی آنان باشد و در غیر این صورت تصمیمات مدیریتی درستی گرفته نمی شود و سیستم دچار ناپایداری می شود.

آذری جهرمی با اشاره به مدیریت سه و نیم ساله داوود سبوحی رئیس سابق مرکز بازرسی وزارت ارتباطات گفت: مولفه های مدیریتی و نوع تعامل و ارائه اطلاعات وی باعث پیشرفت سازمانی شد.

وزیر ارتباطات گفت: ارتباط گیری با سازمان ها و شرکت های تابعه، سیاست گذاری و پیگیری شکایت های مردمی از اولویت های بازرسی است که باید توسط رئیس جدید این مرکز پیگیری شود. وزارت ارتباطات یک مجموعه خدمت رسان است و تمام این اقدامات برای خدمت رسانی بهتر به مردم انجام می دهد.

آذری جهرمی ارزیابی دستگاه ها بدون نگاه تبعیض آمیز را بسیار مهم عنوان کرد و گفت: در این ارزیابی ها اگر نیرویی کارکرد مثبت دارد باید تشویق شود و اگر دچار ضعف است باید کمک کنیم و اگر اشکالاتی ایجاد کرده باید برخورد شود.

وی درباره رعایت دستورالعمل های مبارزه با کرونا خطاب به رئیس جدید مرکز بازرسی وزارت ارتباطات تاکید کرد: مرکز بازرسی با همکاری مراکز بازرسی سازمان ها و شرکت های تابعه این وزارتخانه، باید به دقت رعایت دستورالعمل های ستاد مبارزه با کرونا را در شرکت ها، سازمان ها، دفاتر خدماتی مانند خدمات پستی، ارتباطی و مخابراتی پیگیری کند. در صورت عدم رعایت این پروتکل ها با مدیران و کارمندان خاطی برخورد شود.

وزیر ارتباطات با اشاره به گزارش هایی که از عدم رعایت این پروتکل ها در برخی از دفاتر مشترکان مخابرات ارسال شده، تصریح کرد: مجموعه ارتباطات در این ایام بار بسیاری از خدمات را به دوش می کشد و اگر عدم رعایت پروتکل های بهداشتی باعث قرنطینه نیروها و از دست رفتن آنها شود در ارائه خدمت به کشور دچار مشکل می شویم.

در این راستا با حکم سیدتحسین عادلی نماینده وزیر ارتباطات و دبیر هیات مرکزی هسته گزینش این وزارتخانه، داوود سبوحی به عنوان مدیر و عضو هسته مرکزی گزینش وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات منصوب شد.