Menu

خروج هواداران ترامپ از فیس‌بوک و توئیتر | مشرق

خروج هواداران ترامپ از فیس‌بوک و توئیتر | مشرق
مشرق نیوز

هواداران دونالد ترامپ در واکنش به اقدام مسئولان فیس‌بوک و توئیتر در سانسور مکرر اظهارات رئیس‌جمهور آمریکا درباره تخلفات و تقلب گسترده در انتخابات این کشور، در حال کوچ به شبکه‌های اجتماعی دیگر هستند.

به گزارش مشرق، نشریه آمریکایی نیویورک تایمز گزارش داد طی روزهای اخیر صدها هزار نفر از هواداران دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا عضویت خود در شبکه‌های اجتماعی فیس‌بوک و تویتر را لغو کرده و به شبکه‌های اجتماعی جدیدتری از جامله «پارلر» و «رامبل» پیوسته‌اند.

طی چند روز گذشته فیس‌بوک و توئیتر بارها اظهارات دونالد ترامپ مبنی بر بروز تخلفات و تقلب گسترده در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا را با درج برچسب‌هایی مانند «بی‌اساس» یا «اطلاعات نادرست» عملاً سانسور کرده‌اند و همین مسئله خشم دونالد ترامپ و هواداران دوآتشه وی را برانگیخته است.

به نوشته نیویورک‌تایمز، هواداران ترامپ پس از ممنوعیت فعالیت گروه فیس‌بوکی «دزدی آرا را متوقف کنید» توسط مسئولان فیس‌بوک، گروهی با نام مشابه را در شبکه اجتماعی پارلر ایجاد کرده و از تمامی اعضای سابق این گروه در فیس‌بوک خواسته‌اند که به گروه جدید ملحق شوند.

تنها ظرف یک هفته بیش از ۱۰۰ هزار نفر به عضویت گروه «دزدی آرا را متوقف کنید» در شبکه اجتماعی پارلر درآمده‌اند.

در حالی که رسانه‌های جریان اصلی آمریکا جو بایدن نامزد حزب دموکرات را به عنوان پیروز انتخابات ریاست جمهوری آمریکا معرفی کرده‌اند، دونالد ترامپ با تأکید بر اینکه در برخی ایالت‌های موارد متعددی از تقلب و تخلف در روند برگزاری انتخابات و شمارش آرا اتفاق افتاده است، تاکنون از پذیرش پیروزی رقیبش امتناع ورزیده و با انتشار پیام‌های متعدد در توئیتر و فیس‌بوک، خود را برنده انتخابات خوانده است.