Menu

احداث ۵۴۰ واحد مسکونی صهیونیست‌نشین | مشرق

احداث ۵۴۰ واحد مسکونی صهیونیست‌نشین | مشرق
مشرق نیوز

شهرداری رژیم صهیونیستی در قدس اشغالی خبر داد که قصد دارد در جنوب این شهر، ۵۴۰ واحد مسکونی صهیونیست‌نشین احداث کند.

به گزارش مشرق، شهرداری رژیم صهیونیستی در قدس اشغالی امروز با ساخت ۵۴۰ واحد مسکونی در یکی از شهرک‌های صهیونیست‌نشین موافقت کرد.

خبرگزاری آناتولی گزارش داد که قرار است این واحدهای مسکونی در یکی از شهرکهای صهیونیست‌نشین واقع در اراضی «جبل ابوغنیم» واقع در جنوب شهر قدس احداث شود.

روزنامه صهیونیستی «هاآرتص» خبر داد که شرط ساخت این ساختمان‌ها، موافقت کمیسیون برنامه‌ریزی و عمران وابسته به وزارت کشور رژیم صهیونیستی است.

در صورتی که این کمیته با این طرح موافقت کند، از آغاز سال جاری میلادی، نخستین شهرکی است که در دوران ریاست جمهوری جو بایدن رئیس جمهور آمریکا احداث خواهد شد.

این در حالی است که دولت بایدن از زمان روی کار آمدن، بارها مدعی شده که مخالف اقدامات یکجانبه‌ای از سوی صهیونیست‌هاست که اصل راهکار دو دولتی را از بین می‌برد.

قرار است طی دو هفته آینده، این طرح در کمیسیون مذکور مطرح شود. افزون بر این طرح توسعه‌طلبانه، صهیونیستها ساخت بیش از دو هزار واحد مسکونی در شهرک صهیونیست‌نشین «جفعات هاماتوس» را آغاز خواهند کرد.

منابع صهیونیست می‌گویند که احداث این دو شهرک باعث خواهد شد از هر گونه تقسیم احتمالی قدس بین مردم فلسطین و صهیونیستها به عنوان بخشی از راهکار این درگیری، جلوگیری شود.