Menu

انصارالله:به زودی حملات کوبنده‌ علیه متجاوزان انجام می‌دهیم/حملات ریاض دوررویی جهان را نشان داد | ایسنا

انصارالله:به زودی حملات کوبنده‌ علیه متجاوزان انجام می‌دهیم/حملات ریاض دوررویی جهان را نشان داد | ایسنا
ایسنا

عضو شورای سیاسی انصارالله یمن تاکید کرد که به زودی حملات کوبنده‌ای علیه متجاوزان انجام خواهد شد.

به گزارش ایسنا، محمد البخیتی، عضو شورای سیاسی انصارالله یمن در مصاحبه با اسپوتنیک گفت: بعد از این که عربستان در جنگ علیه یمنی‌ها از نظر نظامی عاجز و ناتوان شد و حملاتی کوبنده را چه در عمق این کشور و چه در استان‌هایی که مزدورانش کنترل آن را در دست دارند دریافت کرد اکنون مراکز غیرنظامی مثل فرودگاه صنعا را هدف قرار می‌دهد.

وی افزود: همه می‌دانند که این یک فرودگاه غیرنظامی است و بمباران شده و دیگر تعطیل شده است. همچنین مهمترین و بزرگترین پل‌ها در صنعا در میدان السبعین هدف قرار گرفته است. این نشان می‌دهد که آن‌ها مردم یمن را از طریق حملات نظامی و تشدید محاصره مجازات می‌کنند.

البخیتی گفت: حملاتی که علیه غیرنظامیان از جمله زنان و کودکان انجام می‌دهند هرگز بدون مجازات باقی نخواهد ماند و یمن امروز قادر است حملات کوبنده‌ای را در عمق عربستان انجام دهد. هرگونه تشدید حملات با تشدید حملات پاسخ داده می‌شود و به زودی حملات کوبنده‌ای علیه متجاوزان انجام خواهیم داد. حملات عربستان دورویی جهان را نشان داد؛ چراکه تاکنون هیچگونه بیانیه‌ بین المللی در محکومیت حملات عربستان یا امارات و کشورهای متجاوز به خاطر هدف قرار دادن مراکز غیر نظامی صادر نشده است. آن‌ها همواره حملات انصارالله علیه اهداف نظامی در عمق عربستان را محکوم می‌کنند. در نتیجه حقایق تجاوز عربستان و هم‌پیمانانش آن بعد از این حملات در مقابل افکار عمومی جهانی و مردم جهان عرب و اسلام آشکار شده است و این مسئله به ما مشروعیت بیشتری را برای مقابله با این تجاوز می‌دهد.

وی تاکید کرد: جنگ یمن نقص و مشکل نظام سیاسی جهانی جدید را که بر شورای امنیت و سازمان ملل تکیه دارد، آشکار کرد و نشان داد که جهان امروز به یک نظام بین المللی جدید بر اساس عدالت نیاز دارد.

البخیتی درباره ارتباط بین جنگ در مأرب و حملات ائتلاف متجاوز عربی به صنعا گفت: مطمئنا ارتباطی بین پیشروی ما در مأرب و عملیات بمباران صنعا وجود دارد. متجاوزان حملات انتقام جویانه‌ای را انجام داده و بین نظامی و غیرنظامی فرق نمی‌گذارند اما ما تاکید می‌کنیم که تنها اهداف نظامی و استراتژیک در عمق عربستان را هدف قرار می‌دهیم نه پل‌ها یا مدارس یا سالن‌های عزاداری یا عروسی. هر اتفاقی هم که بیفتد ما هرگز اهداف غیرنظامی را به صورت عمدی هدف قرار نمی‌دهیم. این تشدید حملات از سوی کشورهای متجاوز به نفعشان نیست نه از نظر سیاسی و نه نظامی و نه اخلاقی. بلکه باعث می‌شود ده‌ها هزار تن از مبارزان یمنی به جبهه بیایند و همگان می‌دانند که ما هرگز شهروندان را مجبور به آمدن به جبهه نمی‌کنیم بلکه آن‌ها خود برای مقابله با این تجاوز داوطلب می‌شوند.

البخیتی تاکید کرد: کشورهای متجاوز بعد از گذشت چند سال خطر هدف قرار دادن مراکز مدنی را درک کرده‌اند اما باز برگشته و کنترل تصمیم گیری را از دست داده و مجددا مراکز غیر نظامی را هدف قرار داده‌اند. صحبت درباره صلح و طرح‌ها از هفت سال پیش تغییری نکرده است. آن‌ها امروزه می‌خواهند از طریق سیاست به هدفی دست یابند که با قدرت نظامی نتوانستند آن را محقق کنند و همچنان با اصل صلح که توقف تجاوز، محاصره و خروج تمام نیروهای خارجی از یمن را می‌طلبد مخالفت می‌کنند. آن‌ها تسلیم را می‌خواهند نه صلح را و این چیزی است که ما هرگز آن را قبول نمی‌کنیم.