Menu

زخمی شدن ۱۲۷ فلسطینی در درگیری با نظامیان صهیونیست | مشرق

زخمی شدن ۱۲۷ فلسطینی در درگیری با نظامیان صهیونیست | مشرق
مشرق نیوز

هلال احمر فلسطین از زخمی شدن ۱۲۷ شهروند فلسطینی در درگیری با نظامیان صهیونیست در نابلس خبر داد.

به گزارش مشرق به نقل از فلسطین الیوم، هلال احمر فلسطین اعلام کرد که ۱۲۷ فلسطینی در درگیری‌های پراکنده با نظامیان صهیونیست در روستای «برقه» در شمال غرب نابلس در شمال کرانه باختری زخمی شدند.

بر اساس این گزارش، نظامیان رژیم اشغالگر فلسطینی به آمبولانس‌های هلال احمر فلسطین نیز که در حال امداد رسانی به مجروحان بود، حمله کردند.

صبح روز پنجشنبه بولدوزرهای صهیونیست دو ورودی غرب و شمال غرب شهر برقه در جاده نابلس - جنین را با تپه های خاکی بستند و از ورود و خروج از آن جلوگیری کردند.

این اقدام به دنبال فراخوان حماس برای راهپیمایی جمعه خشم صورت گرفته است که جنبش حماس در بیانیه‌ای از شهروندان فلسطینی خواست که برای اعلام همبستگی با اسرا در راهپیمایی جمعه خشم شرکت کنند.

منابع فلسطینی چهارشنبه شب از شهادت یک جوان فلسطینی در شهر «البیره» در کرانه باختری خبر دادند.« محمد عیسی عباس» جوان ۲۶ ساله فلسطینی که در ورودی اردوگاه الامعری در نزدیکی رام الله، به ضرب گلوله نظامیان صهیونیست از ناحیه کمر دچار آسیب شده بود، بر اثر شدت جراحت و خونریزی به شهادت رسید.

نظامیان صهیونیست شهرها و شهرک های کرانه باختری را به طور مستمر مورد حمله قرار می دهند و به بهانه دستگیری افراد تحت تعقیب، شهروندان فلسطینی را بازداشت می کنند.

پس از اشغال کرانه باختری رود اردن و قدس در سال ۱۹۶۷ توسط رژیم صهیونیستی بیش از ۲۵۰ شهرک در این مناطق ساخته شده که حدود ۶۵۰ هزار صهیونیست در آنها اسکان داده شده‌اند.

بر اساس اصول حقوق بین المللی سکونت آنان در این شهرک‌ها که در منطقه اشغالی ساخته شده، غیرقانونی است.