Menu

لاپید: ۴ اهرم علیه ایران داریم که یکی از آنها اقدامات نظامی است | خبرآنلاین

لاپید: ۴ اهرم علیه ایران داریم که یکی از آنها اقدامات نظامی است | خبرآنلاین
خبرآنلاین

باشگاه خبرنگاران جوان نوشت:وزیر خارجه رژیم صهیونیستی پس از تعیین تاریخ دور هشتم مذاکرات وین، مدعی شد در صورت شکست این مذاکرات طرحی اضطراری برای برنامه هسته‌ای ایران دارد.

به گزارش اسپوتنیک، یائیر لاپید، وزیر امور خارجه رژیم صهیونیستی امروز (جمعه) گفت که رژیم صهیونیستی نگران موج یهودی ستیزی در اروپا است و امنیت صهیونیست‌ها در اولویت قرار داد.

وزیر امور خارجه رژیم صهیونیستی در مصاحبه‌ای با رسانه آلمانی ولت گفت: «اسرائیل عمیقا نگران موج خطرناک یهودستیزی است که امروز در سراسر اروپا از جمله آلمان تجربه می‌کنیم. امنیت جوامع یهودی اولویت اسرائیل است.»

لاپید از آلمان برای گام‌های قاطع در مقابله با یهودی ستیزی تشکر کرد و برای همکاری در این زمینه با دولت جدید این کشور ابراز امیدواری کرد. وی از پاسخ به این سوال که آیا از پوشیدن کیپا (کلاه مخصوص یهودیان) در آلمان پس از حملات یهودی ستیزانه می‌ترسد، طفره رفت.

وزیر خارجه رژیم صهیونیستی به مذاکرات وین نیز اشاره کرد و از طرح اضطراری تل آویو در صورت شکست مذاکرات خبر داد. لاپید در خصوص مفاد این طرح گفت: «این طرح ترکیبی از چهار اهرم است که برای ایران چاره‌ای به جز دست کشیدن از اهداف هسته‌ای باقی نمی‌گذارد. این طرح شامل اقدامات نظامی، اقتصادی، سیاسی و فشار دیپلماتیک بر ایران است.»

لاپید مدعی شد: «یک تهدید نظامی معتبر باید روی میز باشد. اگر ایرانی‌ها به این باور برسند که جهان قصد جدی برای متوقف کردن آن‌ها ندارد، برای ساخت بمب تلاش خواهند کرد. ما باید روشن کنیم که جهان این اجازه را نخواهد داد.»

311311