Menu

استاندار نجف استعفا کرد/ مقتدی صدر استقبال کرد | ایسنا

استاندار نجف استعفا کرد/ مقتدی صدر استقبال کرد | ایسنا
ایسنا

استاندار نجف اشرف از ارائه درخواست استعفای خود به نخست وزیر عراق خبر داد.

به گزارش ایسنا، به نقل از صدی البلد، لؤی الیاسری، استاندار نجف در کنفرانسی مطبوعاتی اعلام کرد که از مقام استانداری کناره‌گیری می‌کند و درخواست استعفای خود را به مصطفی الکاظمی، نخست وزیر عراق ارائه داده است.

وی تأکید کرد که بعد از فشارها و تهدیدهایی علیه خود و خانواده‌اش استعفای خود را تقدیم کرده است هرچند تأکید کرد که این فشارها از جانب نخست وزیر نبوده است.

الیاسری گفت که پیش از استعفا با مقتدی صدر دیدار کرده و همه مسائل را با او در میان گذاشته است و افزود که صدر از وی نخواسته که استعفا دهد.

او افزود که تظاهرات جاری در نجف اشرف ابعاد سیاسی دارد و مدعی شد که فردی مشخص اموال لازم برای راه اندازی این تظاهرات را تأمین می‌کند و تأکید کرد که کسانی در پی آن هستند که استاندار برود تا برنامه های خود را اجرا کنند.

او تأکید کرد که آماده حضور در دستگاه قضائی و سازمان پاکدستی و ارائه هر گزارشی به آنهاست.

وی همچنین گفت که استان نجف اشرف وضعیت امنیتی بسیار خوبی دارد و تنها استان عراق است که نیروهای ارتش در آن حضور ندارند.

در همین راستا، مقتدی صدر، رهبر جریان صدر عراق در واکنش به استعفای استاندار نجف، خواستار تسریع در انتصاب استاندار جدید برای این استان شد.

وی همچنین خاطرنشان کرد، استعفای استاندار نجف اقدامی حساب شده برای وی و گامی در مسیر درست برای حفاظت از شهر امیر المومنین (ع) است.

مقتدی صدر در ادامه افزود، دولت باید با استعفای استاندار نجف براساس قانون اساسی تعامل داشته باشد و دولت عراق باید از الیاسری و اعضای خانواده وی در قبال هر گونه آسیب احتمالی که امکان دارد به آنها وارد شود، محافظت کند.

رهبر جریان صدر عراق تاکید کرد، آمادگی‌ها برای همکاری در خصوص این پرونده وجود دارد.