Menu

نفتالی بنت: اسرائیل در جولان "تاریخ سازی" خواهد کرد! | ایسنا

نفتالی بنت: اسرائیل در جولان "تاریخ سازی" خواهد کرد! | ایسنا
ایسنا

نخست‌وزیر دولت رژیم صهیونیستی در سخنانی مدعی شد که این رژیم با برگزاری جلسه کابینه در بلندی‌های اشغالی جولان سوریه در این منطقه "تاریخ سازی" خواهد کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری فلسطینی سما، نفتالی بنت، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی با انتشار پیامی در توییتر درباره برگزاری جلسه یکشنبه کابینه خود در بلندی‌های اشغالی جولان نوشت: دولت اسرائیل یکشنبه آینده به منظور تصویب یک طرح "تاریخی" برای تحقق یک توسعه بزرگ در بلندی‌های جولان تشکیل جلسه می‌دهد.

وی گفت:" این طرح افراد خیر زیادی را به این نقطه زیبا خواهد آورد."

همچنین روزنامه عبری زبان "یسرائیل هایوم" نیز در این باره گزارش داد که دولت رژیم صهیونیستی در جریان این جلسه طرحی را برای افزایش شهرک‌سازی در بلندی‌های اشغالی جولان و ایجاد پروژه‌های سرمایه گذاری به ارزش تخمینی یک میلیارد شِکِل به منظور جذب صهیونیست‌ها برای زندگی در آن مناطق تصویب خواهد کرد.

هفته گذشته شبکه هفت اسرائیل اعلام کرد، دولت اسرائیل تصمیم گرفته جلسه رسمی خود را روز یکشنبه در بلندی‌های جولان اشغالی برگزار کند.

دولت بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر سابق رژیم صهیونیستی هم اولین جلسه خود را در هفدهم آوریل ۲۰۱۶ در بلندی‌های جولان اشغالی برگزار کرد و این اولین بار در تاریخ بود که جلسه دولت در هوای آزاد در بلندی‌های جولان برگزار می‌شد.

رسانه‌های عبری در آن زمان اعلام کردند، این جلسه اتفاقی غیرمنتظره است که از طریق آن این پیام را می‌رساند که عقب‌نشینی از جولان اصلا وارد نیست.

دولت اسرائیل دومین جلسه خود را در ۱۶ ژوئن در بلندی‌های جولان برگزار کرد؛ زمانی که با احداث شهرک‌ جدید در بلندی‌های جولان اشغالی موافقت شد شهرک جدید به نام دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری سابق نامگذاری شد تا از به رسمیت شناختن جولان و الحاق آن به اسرائیل توسط ترامپ تقدیر کرده باشد.

رژیم صهیونیستی بلندی‌های جولان را در جنگ ۱۹۶۷ اشغال کرد و آن را بخشی از اراضی خود می‌داند؛ گامی که جامعه جهانی آن را به رسمیت نمی‌شناسد.