Menu

خشم عراقی‌ها از برداشتن دیوارنگاره ابومهدی المهندس در بغداد | خبرآنلاین

خشم عراقی‌ها از برداشتن دیوارنگاره ابومهدی المهندس در بغداد | خبرآنلاین
خبرآنلاین

ایسنا نوشت: منابع خبری از تنش میان شهروندان عراقی نیروهای امنیتی این کشور درپی تلاش آنها برای برداشتن دیوار نگاره ابو مهدی المهندس در میدان فردوس بغداد خبر دادند.

منابع امنیتی عراقی در گفت‌وگو با روزنامه العربی الجدید اعلام کردند که یک تیم از نیروهای امنیتی عراق جمعه شب در میدان فردوس بغداد مستقر شده و درصدد برداشتن دیوار نگاره‌ای از شهید ابو مهدی المهندس، نایب رئیس حشد شعبی بودند که به ادعای آنها "بدون مجوز رسمی" بر روی دیوار یک ساختمان نصب شده بود.

این منابع گفتند که نیروهای امنیتی پس از استقرار نیروهای وابسته به گروه‌های مقاومت در محل نصب این دیوار نگاره و حضور حامیان این گروه‌ها و اعلام مخالفت آنها با این اقدام، از اجرای این تصمیم چشم‌پوشی کردند.

طبق این گزارش، ده‌ها تن از جوانان عراقی شبانه در کنار این دیوار نگاره تجمع کردند و تعداد آنها پس از درخواست رسانه‌ها از حامیان حشد شعبی برای حضور در میدان فردوس بیشتر شد.

برخی از حاضران در این تجمع با در دست داشتن سلاح و با حضور در نزدیکی دیوار نگاره المهندس نسبت به برداشتن آن هشدار دادند.

همچنین کانال صابرین نیوز تصاویری از افرادی در میدان فردوس بغداد منتشر کرد که از هواداران خود می‌خواهند که ساعت سه بعد از ظهر امروز به وقت محلی در محل شهادت ابو مهدی المهندس و سردار شهید حاج قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه در نزدیکی فرودگاه بین‌المللی بغداد حاضر شوند تا مراسم یادبودی را برای آنها برپا کنند.

این افراد همچنین از برداشت تصاویر نصب شده در این باره هشدار دادند.

23311