Menu

خودکشی ۳ افسر موساد | مشرق

خودکشی ۳ افسر موساد | مشرق
مشرق نیوز

شبکه ۱۲ رژیم صهیونیستی گزارش داد که طی سال گذشته میلادی، سه افسر سازمان جاسوسی خارجی رژیم صهیونیستی خودکشی کرده‌اند.

به گزارش مشرق، طی سال گذشته میلادی سه افسر سازمان جاسوسی رژیم صهیونیستی (موساد) اقدام به خودکشی کردند.

بر اساس گزارش شبکه ۱۲ رژیم صهیونیستی، «آیالون شاپیرا» یکی از افسران موساد بود که در دوران ریاست «یوسی کوهن» بر موساد اقدام به خودکشی کرده است.

شاپیرا از یگان ۸۲۰۰ اطلاعات نظامی به موساد منتقل شده بود. وی در یگان ۸۲۰۰ مسئول جاسوسی الکترونیکی و فرماندهی جنگ الکترونیکی و رمزگشایی بوده است.

وی از جمله کسانی بود که در سال ۲۰۱۹ از سوی موساد مورد تقدیر قرار گرفته بود اما «موشه» پدرش به شبکه ۱۲ رژیم صهیونیستی گفت که آیالون بین وضعیت روانی و جایگاه و موقعیت‌هایش احساس ناهماهنگی می‌کرد.

موشه اضافه کرد که آیالون دست کم هفته‌ای یک بار به روانپزشک مراجعه می‌کرد و از آنجا به موساد رفته و وظایفش در سرزمین‌های اشغالی و خارج از آن را انجام می‌داد.

بر اساس گزارش شبکه ۱۲ رژیم صهیونیستی، این افسر موساد روز ۲۶ مارس ۲۰۲۰ بدون آنکه جزئیات مشخص شود اقدام به خودکشی کرد.

این شبکه خبری نوشت که آیالون یکی از سه افسر موساد بود که در دوران ریاست یوسی کوهن بر موساد خودکشی کرده‌ است.

این گزارش می‌افزاید که تنها سه ماه پس از خودکشی آیالون، یک افسر دیگر موساد خودکشی کرده و افسر سوم نیز ۹ ماه بعد خودکشی کرد و و دلایل و جزئیات دو خودکشی دیگر نیز فاش نشد.

ساختار نظامی رژیم صهیونیستی طی سالیان گذشته به این نتیجه رسیده که نظامیانی که اقدام به تیراندازی و شلیک می‌کنند نیازمند کمک‌های روانی هستند. اما زمان آن فرا رسیده که این موضوع نیز درک شود کسانی که یک دکمه را فشار می‌دهند اما این اقدام آنها جان انسان‌ها را می‌گیرد نیازمند کمک روانی هستند.