Menu

روسیه نیروهای نظامی را پس از رزمایش نزدیک اوکراین به عقب برگرداند | مشرق

روسیه نیروهای نظامی را پس از رزمایش نزدیک اوکراین به عقب برگرداند | مشرق
مشرق نیوز

وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که بیش از ۱۰ هزار سرباز پس از یک ماه رزمایش در منطقه (نزدیک اوکراین) به پایگاه‌های دائمی خود در ناحیه نظامی جنوب بازگشتند.

به گزارش مشرق به نقل از خبرگزاری اینترفاکس، فرماندهی ناحیه نظامی جنوب ارتش روسیه نیز روز شنبه از بازگشت نیروها از تمرین نظامی در مناطق مختلف از جمله کریمه و روستوف به پایگاه‌های دائمی‌شان خبر داد.

بر اساس این گزارش، نیروهای روسی تمرین «هماهنگ عملیاتی» یک ماهه خود را به پایان رساندند و بیش از ۱۰ هزار سرباز اکنون در حال بازگشت به پایگاه‌های خود هستند.

این اطلاعیه در حالی منتشر می‌شود که تنش‌ها بین مسکو و ناتو به علت افزایش نیروهای روسیه در مرز با اوکراین بالا گرفته است.  

رسانه‌ها و برخی از مقامات غربی بارها افزایش شمار سربازان روسی و ارسال تجهیزات نظامی به مناطق مرزی با اوکراین را گزارش کرده و مدعی آمادگی مسکو برای حمله به کیف در ماه ژانویه شدند.

اوکراین تخمین می‌زند که ۱۲۲ هزار نظامی روسیه در ۲۰۰ کیلومتری مرز مشترک با این کشور هستند که این تعداد نیرو از چند هفته گذشته افزایش پیدا کرده درحالیکه کشورهای غربی و مقامات اوکراین مدعی هستند که روسیه به تجدید قوا برای انجام یک حمله قریب الوقوع ادامه می‌دهد.