Menu

کارشناس عراقی: خروج نظامیان آمریکایی از عراق فریبی بیش نیست | مشرق

کارشناس عراقی: خروج نظامیان آمریکایی از عراق فریبی بیش نیست | مشرق
مشرق نیوز

یک کارشناس امنیتی عراقی اعلام کرد از دیدگاه او خروج نیروهای بیگانه از عراق فریبی بیش نبوده و این نیروها از عراق عقب نشینی نکرده‌اند.

به گزارش مشرق، هیثم الخزعلی کارشناس امنیتی عراقی در گفتگویی با خبرگزاری المعلومه ضمن اعلام این موضع تاکید کرد نیروهای اشغالگر از جمله نیروهای اشغالگر آمریکایی همچنان در پایگاه‌های حضور داشته و تا این لحظه خبری از انجام مراسم عقب نشینی آنها از عراق وجود ندارد.

وی در این زمینه ازود: اظهار نظرهای مسئولین عراقی در رابطه با خروج نیروهای نظامی بیگانه دقیق نبوده و تا این لحظه‌ای که با شما سخن می‌گویم هیچ کشوری سخنی در مورد خروج یا عقب نشینی نیروهایش از عراق نگفته است تا بتوان از این طریق این اقدام را حقیقی یا واقعی اعلام کرد.

او تاکید کرد آن چه که ما امروز شاهد آن هستیم و در پایگاه‌های نظامی شکل می‌گیرد تغییر نام و توصیف این حضور از نیروهای جنگی به نیروهای مستشاری و آموزشی است در حالی که هیچ تغییری در شمار آنها و تجهیزاتشان صورت نگرفته است، امری که مغایر توافقنامه راهبردی عراق و آمریکا بوده تهدیدی پیش رو برای کشور محسوب می‌شود.

لازم به ذکر است گفته‌های این کارشناس امنیتی در حالی اعلام می‌شود که تنها چند روز به ۱/۱/۲۰۲۲ موعد پایان اشغالگر آمریکا و دیگر کشورهای بیگانه در عراق باقی مانده است.