Menu

پیام رعب‌آور داعش برای جهان در آستانه سال ۲۰۲۲ | ایسنا

پیام رعب‌آور داعش برای جهان در آستانه سال ۲۰۲۲ | ایسنا
ایسنا

با وجود چند روز مانده به سال نوی میلادی، هنوز برای گروه تروریستی داعش دیر نشده که شادی جشن‌های سال ۲۰۲۲ را با انتشار تصاویری رعب‌آور برای مردم جهان از بین ببرد.

به گزارش ایسنا، روزنامه انگلیسی "سان" پوستر ترسناک "بابا نوئلِ سر بریده شده" را که گروه تروریستی داعش از آن برای تهدید خریداران لوازم جشن کریسمس طراحی کرده، منتشر کرد.

اعضای این گروه تروریستی پوستری را به اشتراک گذاشتند که در آن یک داعشی با صورت پوشیده در حالی که در یک دستش چاقوی خونی و در دست دیگرش سر بابا نوئل است، دیده می‌شود.

روزنامه انگلیسی سان در ادامه نوشت، افول ستاره داعش و از بین رفتن توانایی آن برای آغاز عملیات‌های بزرگ پس از فروپاشی حاکمیتش در سوریه و عراق در سال ۲۰۱۷ فراخوان‌های این گروه تروریستی میان گروهک‌هایش برای کشتار جمعی را کاهش نداده است.

روی این پوستر نیز نوشته شده: "به برادران یکتاپرست‌مان در اروپا، آمریکا، استرالیا، کانادا، روسیه و دیگر کشورهای کفر پیام می‌دهیم و به شما می‌گوییم: ای برادران یکتاپرست، انتقام برادران و خواهران خود را که به دست این افراد پست کشته و اسیر شدند، بگیرید، با چاقوهای خود به مردم کشورهای ائتلاف صلیبی حمله کنید و در خیابان‌ها آنها را زیر بگیرید و در میان آنها بمب منفجر کنید و آنها را گلوله باران کنید."

ماسر جیفورد، شهروند انگلیسی که در کنار نیروهای کرد با داعش مبارزه کرده، در گفت‌وگو با سایت انگلیسی اکسپرس گفت: داعش در حال تبدیل شدن به یک هیولای جدید برای ضربه زدن به غرب است.

پیام رعب‌آور داعش برای جهان در آستانه سال ۲۰۲۲ | ایسنا

او هشدار داد: با وجود اینکه داعش خلافت خودخوانده خود و تقریبا تمامی مناطق تحت کنترل خود را از دست داده؛ اما امروز هنوز خطر بزرگی ایجاد می‌کند و در مورد عضوگیری تروریست‌ها نیز به همین شکل است.

جیفورد افزود: فکر می‌کنم داعش می‌خواهد به جهان ثابت کند که می‌تواند به بقای خود ادامه دهد و هنوز هم خطری برای غرب بوده و قدرتی است که نمی‌توان آن را دست کم گرفت.

گروه تروریستی داعش تلاش کرد در سراسر جهان قدرت یابد، گروه‌های جدا شده‌ای که وفاداری خود را به داعش اعلام کردند نیز در تلاش هستند در برخی کشورها از جمله هند، کنگو و موزامبیک نفوذ کنند.