Menu

سیگنال قوی رزمایش موشکی به تل آویو | مشرق

سیگنال قوی رزمایش موشکی به تل آویو | مشرق
مشرق نیوز

یک وبگاه خبری نوشت، ایران با برگزاری رزمایش «پیامبر اعظم -۱۷» پیام محکمی به تل آویو و متحدانش ارسال کرد.

به گزارش مشرق، یک وبگاه خبری در مطلبی در زمینه برگزاری رزمایش «پیامبر اعظم-۱۷» نوشت، ایران با این رزمایش سیگنال محکمی به تل آویو و متحدانش ارسال کرد.

وبگاه «یوراسیا تایمز» روز یکشنبه نوشت، در بحبوحه افزایش تنش‌ها، ایران  سیگنال بسیار قوی به اسرائیل و متحدانش ارسال کرده است. در حالیکه تل‌آویو مدعی حمله به تاسیسات هسته‌ای ایران است، تهران نیز خود را متعهد به پاسخگویی نشان می‌دهد.

ایران  با برگزاری یک رزمایش در خلیج فارس قدرت و آمادگی خود در صورت حمله به تاسیسات هسته‌ای‌اش را نمایش گذاشت. سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران در پایان این رزمایش پنج روزه ۱۶ موشک بالستیک زمین به زمین به صورت همزمان شلیک کرد که به گفته مقام‌های نظامی ایران، هشداری به (رژیم) اسرائیل بود.

موشک‌های شلیک شده در رزمایش اخیر ایران از نوع «عماد»، قدر، «سجیل»، «زلزال»، د «زفول» و «ذوالفقار» و برد آنها از ۳۵۰ کیلومتر تا ۲۰۰۰ کیلومتر متغیر بود.

سیگنال قوی رزمایش موشکی به تل آویو | مشرق

یک وبگاه نزدیک به نهادهای جاسوسی رژیم صهیونیستی نیز  روز شنبه در مطلبی در زمینه برگزاری رزمایش «پیامبر اعظم -۱۷» نوشت، ایرانی‌ها در این رزمایش انواع سناریوهای مختلف  را تمرین کردند.

وبگاه «دبکا فایل» در این مطلب به صراحت نوشت که ارتش اسرائیل تحرکات ایران در رزمایش اخیر را نظاره ‌گر بوده است. دبکا فایل با اشاره به مشارکت یگان‌های زمینی، هوافضا، موشکی و دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در رزمایش پیامبراعظم-۱۷ نوشت،   رزمایش سپاه اتکا به موشک‌های ضدهوایی سوم خرداد  را که متحرک هستند و برد ۵۰۰ کیلومتر دارند، نشان داد. فرماندهان سپاه تخمین می‌زنند که این سلاح برای مقابله با هواپیماهای جنگی رادار گریز «اف-۳۵» اسرائیل است.

دبکا فایل سپس نوشت، ایران در تازه ترین رزمایش خود انواع مختلفی از موشک‌های کروز را پرتاب کرد.

در روزهای گذشته نیز یک نشریه صهیونیستی به توان موشکی ایران در این رزمایش اشاره کرد. روزنامه صهیونیستی «جروزالم پست» درگزارشی نوشت، ایران توان موشک‌های خود را به عنوان بخشی از رزمایش «پیامبر اعظم- ۱۷» نشان داد. به نوشته این روزنامه، ایران در دومین روز از این رزمایش با موشک، پهپاد و سایر تسلیحات تمرین کرد. در این مرحله از رزمایش، موشک های بالستیک زمین به زمین به اهداف از پیش تعیین شده اصابت کردند. ایران همچنین گفته است که اهداف شناور دشمن فرضی را که با شلیک موشک‌های زمین به زمین و ساحل به دریا منهدم شده‌اند، شبیه‌سازی کرده است.

چند مقام امنیتی و نظامی حال حاضر و سابق  صهیونیستی نیز اخیرا به یک روزنامه آمریکایی گفتند که تل آویو توان حمله به تاسیسات هسته‌ای ایران را ندارد.