Menu

شبیه‌سازی حمله سپاه به مراکز هسته‌ای اسرائیل دقیق بود | مشرق

شبیه‌سازی حمله سپاه به مراکز هسته‌ای اسرائیل دقیق بود | مشرق
مشرق نیوز

شبکه خبری الجزیره با اشاره به رزمایش اخیر سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گزارش داد که در این رزمایش حمله به تاسیسات هسته‌ای رژیم صهیونیستی با دقت بسیار بالایی شبیه‌سازی شد.

به گزارش مشرق، رزمایش «رسول اعظم ۱۷» ایران با بازتاب‌های گسترده‌ای در رسانه‌های منطقه‌ای و بین‌المللی همراه بوده است.

شبکه خبری الجزیره در گزارشی با اشاره به این رزمایش اعلام کرد که ایران بار دیگر درباره هرگونه تهدیدی علیه این کشور هشدار داد و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در رزمایش اخیر خود، حمله به نیروگاه هسته‌ای اسرائیل را شبیه‌سازی کرد.

الجزیره در بخشی از گزارش خود به سخنان «مهدی هادیان» جانشین و معاون هماهنگ کننده جدید نیروی هوایی ارتش اشاره کرد که گفته بود ایران به هرگونه تهدید امنیت ملی خود واکنش دردناکی خواهد داد.

از سوی دیگر «آویو کوخاوی» رئیس ستاد مشترک ارتش رژیم صهیونیستی نیز گفته که این رژیم به دنبال جنگ نبوده اما طرح‌های نظامی علیه ایران آماده کرده است.

الجزیره در گزارش خود به روز آخر رزمایش ایران اشاره کرد که طی آن نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با ۱۶ موشک بالستیک و ۵ پهپاد با دقت بسیار زیاد، حمله به تاسیسات هسته‌ای دیمونای رژیم صهیونیستی را شبیه سازی کرد.

شبیه‌سازی حمله سپاه به مراکز هسته‌ای اسرائیل دقیق بود | مشرق

«ابراهیم رئیسی» رئیس جمهور ایران نیز روز شنبه هشدار داد که هرگونه اقدام خصمانه علیه این کشور با واکنشی فراگیر، گسترده و قاطعانه همراه خواهد بود.

تصاویر منتشر شده در این رزمایش نشان می‌دهد، سپاه با شبیه‌سازی تأسیسات اتمی دیمونا، حمله به این مرکز حساس و حیاتی رژیم صهیونیستی را در رزمایش موشکی خود تمرین کرده است.

در میان موشک‌هایی که روز جمعه سپاه شلیک کرده است، موشک‌هایی قرار دارند که برد بالای دو هزار کیلومتر و سرعتی چندین برابر سرعت صوت دارند. موشک‌هایی که به عنوان مثال اگر از نطنز شلیک شوند، در زمانی حدود هفت دقیقه به قلب تأسیسات اتمی دیمونا اصابت خواهند کرد.