Menu

یکی از ابعاد زیان‌های جنگ اخیر اسرائیل با غزه افشا شد | مشرق

یکی از ابعاد زیان‌های جنگ اخیر اسرائیل با غزه افشا شد | مشرق
مشرق نیوز

رسانه‌های اسرائیلی از بیکاری یک میلیون نفر در جریان جنگ اخیر با نوار غزه موسوم به محافظ دیوار سخن می‌گویند.

به گزارش مشرق، رسانه‌های اسرائیلی امروز یکشنبه فاش کردند، در جریان توافق بین سندیکاری کارگران اسرائیل و وزارت دارایی این رژیم حدود یک میلیون کارگر که بر اثر وقوع جنگ (سیف القدس) شغل خود را از دست داده بودند غرامت دریافت خواهند کرد.

به نوشته رسانه‌های عبری زبان، در جریان این جنگ که در مه گذشته به وقوع پیوست، بیش از ۸۰۰ نفر کارگر به طور مستقیم مجبور به ترک کار خود شدند و بعد مدتها شکایت و پیگیری دست آخر وزارت دارایی (رژیم) اسرائیل با پرداخت غرامت به آنها موافقت کرد.

براساس گزارش‌های منتشر شده این غرامت تنها شامل افرادی می‌شود که محل کارشان حداکثر در شعاع ۸۰ کیلومتری نوار غزه بوده و به دلیل شرایط جنگی و سقوط متوالی موشک‌ها قادر نبودند سر کار خود بروند.

در کنار این ۸۰۰ هزار و اندی کارگر، شمار قابل توجهی از کارفرمایان نیز به دلیل زیان‌های وارد به سرمایه هایشان از این وزارت غرامت دریافت می‌کنند.

به گفته کارشناسان اگر جنگی کوتاه با یک منطقه کاملا محاصره شده فقط در یک مورد یک میلیون بیکار و تبعات بعد از آن را برای اسرائیل به همراه آورده، جنگ‌های بزرگتر و فراگیر تر چه بلایی بر سر این رژیم خواهد آورد؟