Menu

پاپ کاهش زاد و ولد در ایتالیا را تراژی و زمستان جمعیتی خواند | مشرق

پاپ کاهش زاد و ولد در ایتالیا را تراژی و زمستان جمعیتی خواند | مشرق
مشرق نیوز

پاپ فرانسیس روز یکشنبه از کاهش نرخ زاد و ولد در ایتالیا ابراز تاسف کرد و این کاهش را تهدید و زمستان جمعیتی کشور خوانده است.

به گزارش مشرق از رویترز، پاپ رهبر کاتولیک‌های جهان در سخنرانی هفتگی خود در مقابل کلیسای سنت پیتر گفت: زمستان جمعیتی یک نگرانی واقعی است، حداقل در اینجا در ایتالیا.

پاپ در ادامه افزود: به نظر می رسد که بسیاری از مردم رویای بچه دار شدن را از دست داده اند، بسیاری از زوج ها ترجیح می دهند بدون فرزند بمانند یا فقط یک فرزند داشته باشند. ... این یک تراژدی است ... که با خانواده ما، کشور و آینده ما در تضاد است.

اداره آمار ملی ایتالیا در ماه جاری اعلام کرد که میزان تولد در ایتالیا در سال گذشته به پایین‌ترین سطح خود از زمان اتحاد این کشور در سال ۱۸۶۱ رسیده است و این رقم برای دوازدهمین سال متوالی کاهش یافته است.

براساس گزارش اداره آمار ملی ایتالیا، سال گذشته ۴۰۴ هزار و ۸۹۲ تولد در ایتالیا به ثبت رسیده که ۱۵ هزار و ۱۹۲ مورد کمتر از سال ۲۰۱۹ است.

همچنین براساس آمارهای ارائه شده، در سال ۲۰۲۰ با ثبت مرگ و میر ۷۴۶ هزار و ۱۴۶ نفر، جمعیت ایتالیا به ۵۹.۳ میلیون نفر کاهش یافته است.

رکود زاد و ولد در ایتالیا در سال ۲۰۲۱ نیز همچنان ادامه دارد و انتظار میرود که همه گیری کووید ۱۹ عاملی برای این کاهش باشد.